חזור   פורום טכני לרכב - פורום רכב - פורום לרכב > פורום טכני

מודעות שרות
ריפודי עור

תגובה

הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 07-02-2013, 21:58   #1
hana
משתמש טרי

ברירת מחדל ריח דלק ברכב מאזדה MPV שנת 2000

האם מישהו יכול לייעץ לי בנוגע לתופעה של ריח חזק של דלק באוטו. אין נזילת דלק. אין נזילות שמן
הרכב עבר טיפול רגל והמוסכניק לא ראה תקלה ברורה.
הריח מאד חזק כך שקשה לנסוע יותר מק"מ בודדים מכיון שזה עושה כאב ראש. חלון פתוח מחריף את הבעיה.
האם יש למישהו עיצה מה לעשות? מה לבדוק?
hana לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 07-02-2013, 22:47   #2
Oren.Kipnis
מקצוען רכב

הסמל האישי שלOren.Kipnis

ברירת מחדל ריח ממערכת הדלק

מערכת הדלק כוללת מערכת של נשם למיכל, שתפקידו להשוות את הלחץ במיכל ללחץ החיצוני. על מנת למנוע בריחה של אדי דלק לאוויר, המערכת היא מערכת סגורה ומנותבת אל המנוע דרך מיכל ובו אבני פחם, ושסתום פיקוד ("שסתום אדי" דלק בשפת העוסקים בענף). ייתכן, ואחד הצינורות שבין מיכל הדלק למיכל הפחם או בין מיכל הפחם לשסתום הפיקוד ניתק ממקומו או שנוצר בו קרע.

אין לנו על מי לסמוך, אלא על אבינו שבמילואים
Oren.Kipnis לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 08-02-2013, 06:32   #3
hana
משתמש טרי

ברירת מחדל תודה רבה.. ועוד שאלה

תודה על התשובה. אודה לך אם תוכל לענות לי איפה מתקנים כזו בעיה.
במוסך כללי שכונתי לא ידעו איפה לחפש. אמרו לי שזה ה unit ומיד ברחתי הרגשתי שהוא לא ממש מבין במה מדובר. במוסך הסדר מאד יקר אבל אם אין ברירה אלך לשם. ממש אי אפשר לנסוע ברכב יותר מכמה מטרים בלי לחטוף כאב ראשץ
האם זן תקלה שאפשר לתקן במוסך רגיל מיקצועי יותר או אצל מומחה אגזוזים או משהו דומה.
אני גרה באזור השרון
ושוב תודה על התשובה
ישן 08-02-2013, 10:30   #4
רפי לין
בעל האתר, מקצוען רכב

הסמל האישי שלרפי לין

ברירת מחדל מוסך טוב לפתרון התקלה מזדה

פני אל חיים ושרון שהנם מקצוענים ואמינים כאן: www.musach.co.il/details.asp?id=615
נא עדכני ממצאים ותוצאות, לכשיהיו, כי התקלה הזאת מעניינת.
בהצלחה ובברכה - רפי לין
ישן 10-02-2013, 00:54   #5
Oren.Kipnis
מקצוען רכב

הסמל האישי שלOren.Kipnis

ברירת מחדל מוסך מוסך

חנה,
מדובר במערכת הדלק של המכונית ולא במערכת הפליטה, כך שמי שאמור לטפל במכונית הוא מוסך "רגיל."
מציע לך לחפש בסביבה שלך מוסך המכיר דגם זה, שלא היה הנפוץ ביותר של מזדה. הוא לא חייב להיות מוסך בקשת היבואן, אבל רצוי שתהינה המלצות לגביו. כמובן, חשוב שתפעילי את החושים כמו שהפעלת במקרה של המוסך בו היית עם המכונית.

בהצלחה,

נ.ב. כמופיע בחתמה שלי בתחתית ההודעה, בימים הקרובים אני במילואים, וכמעט לא אוכל להתחבר למרשתת.

אורן

נערך לאחרונה על ידי Oren.Kipnis, 10-02-2013 בשעה 00:56
ישן 08-04-2013, 05:25   #6
hana
משתמש טרי

ברירת מחדל עדיין עם הMPV

שלום אורן

תודה על עצותך האמיתיות והכנות..

אני עדיין עם הנושא של ה MPV הבוגר והיפהפה שלי. אתה מבין שהאוטו המקסים הזה הוא רכב שני במשפחה ולכן בשימוש חלקי בלבד... אז הכל נדחה ונסחב קצת. יחד עם זאת עשינו את הדברים הבאים:

בררנו במוסך הרגיל שלנו, איש חביב עם 30 שנות ניסיון, בלי תחכום גדול אבל עם יושר ענקי אמר שהוא לא ממש יודע מה הבעיה. ביקש שניגש למשהו אחר שיאבחן ונחזור אליו עם אבחנה.

ניגשנו למוסך יותר מתוחכם לקבל אבחנה. הוא הרים את הרכב והודיע בוודאות "זה האגזוז"..

חזרנו למוסכניק החמוד שלנו הוא השיג חלקי של אגזוז... הרים את האוטו והוא, עוזרו ואישי היקר חיפשו חור באגזוז.. מה שכמובן לא היה.

הרכב חזר לעמוד ליד הבית. פעם בשלוש שבועות אנחנו יוצאים לנסיעה בו (כמו שאמרתי השימוש בו חלקי בלבד).. ומשום מה ... אין ריח עכשיו. כאמור, לא תוקן ברכב דבר והריח נעלם.

עכשיו אנחנו תוהים מה לעשות... להמתין שהריח יחזור.. להמשיך לחפש את הבעיה במוסך מורשה של מאזדה...אולי מוסך מורשה ידע לטפל בענין למרות שברור לנו שזה יהי לפחות 3000 שקל לא חשוב מה יעשה שם.

מה אתה מציע?
ישן 08-04-2013, 09:16   #7
davidmzr
מקצוען רכב

הסמל האישי שלdavidmzr

נכון מה שכתב אורן.
אבל יש עוד גורם שיכול לגרום לריח דלק.
מאחר שבבדיקה קבעו שהריח קשור לאגזוז, יש מצב שהבעיה היא בחיישן (ECT) או במגעים אליו.
דוד.
davidmzr לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 08-04-2013, 09:17   #8
רפי לין
בעל האתר, מקצוען רכב

הסמל האישי שלרפי לין

ברירת מחדל ריח דלק

מכיוון שכעת התופעה נעלמה, אני כמעט בטוח שאף מוסך לא יוכל לאתר את מקור הבעיה שהייתה ולכן אל תעשו דבר, כרגע.
אם תחזור התופעה, אז תריך יהיה לגשת למוסך לאיתור הבעייה ותיקונה.
נמתין ונראה מה תהיה גם דעתו של אורן.
בברכה - רפי לין
ישן 08-04-2013, 11:29   #9
Oren.Kipnis
מקצוען רכב

הסמל האישי שלOren.Kipnis

ברירת מחדל תופעת ריח הבנזין

כמו שרפי כתב, תקלה מסוג זה ניתן לאתר רק כאשר היא נוכחת. במידה והריח חוזר, אז יש מה לבדוק.
גם אם יאמרו לך שהבעיה באגזוז, הריח אמור להיות ריח של גז שרוף, שניתן למעשה להריחו כנעט בכל מצב שעומדים ליד קצה צינור הפליטה מספיק זמן. כל עוד הריח הוא ריח של בנזין, הבעיה תהיה החל ממיכל הדלק ועד למקום בו סעפת היניקה מתחברת למנוע.

בברכה,

אורן

ישן 11-04-2013, 07:17   #10
hana
משתמש טרי

Angry הריח חזר ו..בגדול

עכשיו אני באמת מיואשת לא יודעת אם זה דלק שרוף. הריח מורגש בפנים וגם בחוץ וזה כמו ריח של תחנת דלק בשילוב עם ריח אגזוזים. עושה אפילו טעם לא נעים בפה תוך דקה.. בפרוש מרגיש רעל. בינתיים הרכב עומד ומעלה אבק בחניה ואני לא יודעת מה לעשות.
איפה להתחיל? אני מבינה שנתתם לי הרבה סיוע וממש מודה לכם ויחד עם זאת קצת התבלבלתי ואני באמת לא יודעת לאיזה מוסך ללכת. עם מי להתחיל?

מוסך מורשה זה כתובת טובה או שזה יעלה לי הרבה כסף סתם?
יש מורשה מאזדה בכ"ס וברעננה - קוראים לשניהם מוסך "עד" - אין ביניהם קשר.
מה אתם אומרים?
תגובה

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא