חזור   פורום טכני לרכב - פורום רכב - פורום לרכב > פורום טכני

מודעות שרות
ריפודי עור

תגובה

הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 09-02-2012, 19:15   #11
ערן המסוקס
משתמש טרי

אהלן דוד.

ככל שהזמן עובד, כך יש התפתחות במערכות הגז עצמן. הרמה של המערכות עצמן עולה, עם אופציות כוונון מדוייקות יותר ואופציות חשובות מאוד נוספות השמרות על אריכות החיים של המנועים.

סה"כ רוב המערכות כיום טובות, ומה שהכי חשוב הוא רמת ההתקנה בעיקר, וכוון נכון של המערכת על הרכב.

יש רכבים מתאימים יותר ויש רכבים מתאימים פחות לגז, כמו גם רכבים שאינם מתאימים כלל להתקנה.

רכבים בעלי הזרקה ישירה אינם ניתנים להתקנה בגז, מכיוון שעדיין אין מערכות המתאימות לכך. לעומת זאת, כל רכב בעל הזרקת דלק רב נקודתית אפשרי להתקנה בגז.

ככלל, רכבים אירופאיים הם הכי מתאימים להתקנה בגז, אחריהם רכבים אמריקאיים ורכבים בעל מנועים גדולים, ולבסוף רכבים יפאניים. רכבים מדגמים ישנים יותר בדרך כלל גם הם מתאימים יותר ופחות רגישים לגז.

ישנם 2 שיטות להגנה ושמירה על אורך חיים של מנוע מונע בגז.

1. שימון ע"י משמנת שסתומים:
- ברכבים בעלי רגישות נמוכה לעבודה בגז, כמו רכבים אירופאיים וגם באמריקאיים, אין חובה במשמנת.
- ברכבים שיש ספק, או דרישה ע"י מוסך, בדרך כלל תותקן משמנת פשוטה.
- ברכבים רגישים, תותקן מערכת שימון אלקטרונית נשלטת מחשב, המזריקה את השמן בצורה מדוייקת.

2. תוספת או מעבר לבנזין
- הגז בוער בטמפרטורות גבוהות מהבנזין, ואין לו את אפקט הקרור שהבנזין יוצר. לכן, שילוב אוטומטי של בנזין בתערובת נדרש ברכבים רגישים, ומומלץ ברכבים פחות רגישים. מהנסיון שלי, התכונה של שילוב בנזין במצבי עומס במנוע, היא המשמעותית ביותר למניעת בלאי מוקדם למנועים מונעים בגז.
בעקרון, אני מפעיל ומכוון את האופציה הזאת בכל רכב שאני מכוון, בהתאם לאופי המנוע.

מבחינת תחזוקת הרכב ומערכת הגז:
תחזוקת מערכת הגז היא פשוטה, וכוללת טיפול אחת ל15K ק"מ. בטיפול מוחלף פילטר או שניים, בהתאם לקילומטראז', ומתבצעת בדיקה כללית לתקינות המערכת. כמובן, רכבים בעלי משמנת, יש לוודא שלא נגמר השמן במיכל ולהוסיף כשהמפלס נמוך.

פעולה תקינה של הרכב בגז רגישה מאוד לבעיות במערכת ההצתה של הרכב. פלאגים ישנים/לא מתאימים, חוטי הצתה בלויים וסלילי הצתה חלשים עלולים לגרום לקרטועים ברכב בגז בלבד, הרבה לפני שמרגישים בעייה כשלהי בבנזין! זאת מכיוון שגז נדלק פחות בקלות מבנזין, ולכן נדרש ניצוץ חזק ובריא יותר להצתתו. לכן, יש להקפיד על רכיבי הצתה מקוריים ותקינים!

זהו לבינתיים. כל שאלה תתקבל בברכה

ערן - אוקטן קל באר שבע.
ערן המסוקס לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 22-05-2012, 16:22   #12
tsymbalov
משתמש טרי

ברירת מחדל ניסאן קשקאי אנגלי 2008

היי ערן,

רציתי לשאול אם אפשר ובטוח להתקין מערכת גז על ניסן קשקאי אנגלי (ברשיון רכב רשום אנגליה).
האם להתקין ממנת?
על איזה נקודות לשים לב?

תודה רבה,
ישן 30-07-2012, 00:25   #13
borness
משתמש טרי

ברירת מחדל תודה דוד ושאלה

לדוד תודה על המידע העשיר, שלא מצאתי בשום מקום אחר ברשת.
על רקע מה שכתבת על חוסר ההתאמה של היפניות להסבה לגז, אני תוהה לגבי המלצה שקיבלתי. מדובר באדם שחי ונושם מכוניות. הוא המליץ לי שאם אני רוצה לקנות מכונית משומשת עם התקן לגז שכבר מותקן אן שאני אתקין, מכוניות הסובארו הכי מתאימות. למה? כי עוד במפעל הן מיוצרות כך שיתאימו גם לבנזין וגם לגז!!! השסתומים שלהן לא מתיבשים ועוד כהנה תופעות הקורות למנועי בנזין שאנו מכירים.
ברחבי הרשת לא מצאתי שום התיחסות מיוחדת לסוברו שהוסבה לגז.
האם מישהו יכול לשלול או לתמוך?
תודה מראש, משה
borness לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 01-08-2012, 12:28   #14
regislio
משתמש טרי

ברירת מחדל שלום

תודה רבה על כל המידע!
regislio לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 16-10-2012, 12:09   #15
aviv
משתמש טרי

לא מומלץ בכלל
אתם פשוט משלמים את אותו כסף בתיקונים
גורם לבעיות חמורות במזרקים!
aviv לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 25-02-2013, 00:35   #16
doreygz
משתמש טרי

ברירת מחדל יש למישהוא פה המלצה למתקין איכותי?

אני מחפש מתקין טוב להסב את הרכב שלי לגז.
הבנתי שאיכות ההתקנה מאוד משנה.

מי יכול לתת המלצה על מתקין?
doreygz לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 25-02-2013, 07:16   #17
רפי לין
בעל האתר, מקצוען רכב

הסמל האישי שלרפי לין

ברירת מחדל התקנת מע' הנעה בגז

הם מתקינים מקצועיים וטובים למע' הנעה בגז: www.musach.co.il/details.asp?id=529
ובקש את שלומי או את פיני.
יתרונם בכך שהם גם מוסך מכונאות רכב רגיל, כך שביכולתם לטפל בבעיות הנובעות משתי המערכות, הרגילה והגז.
באיזה מכונית ושנת ייצור מדובר?.
נא עדכן בתוצאות ההתקנה ובתרשמותך מפעולתך, לאחר שתותקן.
בהצלחה ובברכה - רפי לין

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא