ישן 12-01-2018, 18:13   #1
meiraz
משתמש טרי

ברירת מחדל עזרה בסיטרואן C3 פיקאסו 2010 ידני 1.4

C3 פיקאסו 2010 ידני 1.4 בנזין

הרכב נותן תקלה " anti polution fault "
מלווה במנורת תקלת מנוע כתומה
סיפטומים : עובד לא עגול , רועד בסרק , כאילו על 3 פלאגים , כאילו כוהל לא תקין

נבדק עם סורק תקלות : P1337 - משמע אין ניצוץ בצילינדר 1 - הוחלף כוהל - עובד כ 10 דקות ונדלק שוב - הוחלף גם פלאג אופס ולאחר 10 דקות שוב חוזר - מתבטא ברכב מקרטע או עמו שידוע נוסע על 3 פלאגים.

בנוסף עוד דבר שמלווה זה מאוורר של רדיאטורים עובד במהירות גבוהה כמעט כל הזמן , נגעתי בצינור עליון של רדיאטור חמים , צינור תחתון קר , מראה על טרמוסטט תפוס אך לא נראה ככה חום סטנדרטי, צינורות תקינים ולא מנופחים אין מים בשמן או להפך , היה מישהו שסבור שזה ראש מנוע אך לדעתי ללא הסיפטומים המתאימים .

מישהו מכיר ?
meiraz לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 15-01-2018, 10:22   #2
yossi
משתמש

ברירת מחדל מאיר שלום - אני מניח שכל הפלאגים והקויילים במצב תקין מכיוון

שציינת שבדקת, תוודא גם שאין רטיבות או שמן מסביב לפלאג או/ו לקוייל והכל נקי.
מנוע לא מתוזמן יכול להיות מהרבה סיבות. מתי עשית רצועת טיימינג?
קיים סיכוי נמוך לכשל בבדיקת קומפרסיה, מזרק חלש או לא תקין או בעיה בבדיקת דליפת אוויר (בדיקת לחץ הפוך) אך למרות זאת הייתי מתמקד בבעיית תיזמון שיכולה להיות מהחלקה של שן אחת ברצועה כתוצאה מכך שאולי עברו 5 שנים או 90 אלף ק"מ - אם צריך אז תעשה קודם טיימינג ואח"כ תיידע אותנו מה קורה.
סיכוי נמוך זה אחד מ חיישני CO2 (יש 2 כאלו), סנסור למדידת מסת כניסת אוויר MAF, חיישן גל ארכובה או גל זיזים וסיכוי מאוד נמוך זה הממיר קטליטי או משאבת דלק (כמה ק"מ הרכב עשה?).

אם זה בוודאות לא הרצועת טיימינג תגיע למורשה יצרן בלבד - יש להם מכשיר דיאגנוסטיקה מורחב ומפורט עם תוכנה עדכנית של היצרן שזה חשוב מאוד.

בהצלחה,
יוסי
yossi לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 15-01-2018, 11:51   #3
רפי לין
בעל האתר, מקצוען רכב

הסמל האישי שלרפי לין

ברירת מחדל איבחון תקלות לרכבי פז'ו וסיטרואן

אנ מכיר גם מוסכים שאינם מורשי מורשי היבואן, שהנם מומחים למכוניות פז'ו וסיטרואן
ועם ציוד איבחון מעודכן, ידע, נסיון רב ואיתור תקלות ממוקד.
בהרבה מקרים הם פועלים טוב יותר ממוסכים מורשי היבואן וגם במחיר זול יותר.
אחד בת"א: http://musach.co.il/details.asp?id=690
והשני בחולון: http://musach.co.il/details.asp?id=570
בברכה - רפי לין
ישן 15-01-2018, 18:51   #4
meiraz
משתמש טרי

אז ככה בצילינדר מספר 1 בפלאג יש שאריות דלק כביכול הוא לא שורף את הדלק ומעט שמן
אין טיימינג להחלפה ברכב זה שרשרת
הרכב מטופל רק במוסך מורשה עבר כ 330 אלף קמ
נבדקה קומפרסיה היום כ 200 בכל הצילינדרים
נבדק במוסך מורשה ומומחה לסיטרואן חוזרת התקלה של p1337 misfire in cylynder 1 הוא נמצא בצד של הגיר ידוע שזה הפוך בסיטרואן .
הוחלף בבדיקה גם כוהל וגם פלאג אופס התקלה לאחר 10 דקות שוב הוא מתחיל לרעוד ונדלק התקלה כאילו עובד על 3 פלאגים .
בזמן הזה הוצאנו את הכוהל ובדקנו מול מברג וגוף ויש ניצוץ והפלאג גם תקין , מסתבר שזה בעיה מכנית לפי המוסך , מה שאני לא מבין זה אם זה בעיה מכנית זה אמור להיות קבוע , אבל אם אני מוחק את התקלה ומיד אחרי זה מניע הכל תקין מה הקטע?
נבדק קומפרסיה בצילינדרים כולם סביב ה 200 בשעון נראה לי תקין ?
דגם מנוע ברישיון 8F01
טרמוסטט תקין נבדק פשוט שהמאוור נכנס לחירום עקב התקלה בצילינדר הוא פשוט לא מתחמם. גם לפני כן לא התחמם.
למישהו יש רעיונות.
meiraz לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 16-01-2018, 13:11   #5
yossi
משתמש

ברירת מחדל 330 אלף ק"מ זה המון...הייתי מוודא שוב קודם:

האם במוסך בטוחים שכל החיישנים תקינים - חיישן מיקום גל זיזים + חיישן גל ארכובה, חישניי CO2 וחיישןAFM?
האם היה מצב שהיה חסר לך פעם שמן ונסעת תקופה ארוכה עם חוסר שמן? אם כן יש סיכוי שהשרשרת לא קיבלה מספיק שימון והיא שחוקה. למרות ששרשרת טיימינג זה "לכל חיי ברכב" - בחיים האמיתיים אין כזה דבר, ולכן מומלץ לוודא שהשרשרת מתוחה מספיק, זה חשוב מאוד ונראה לי סיכוי גדול למקור הבעייה ובעיקר שהרכב עשה המון ק"מ...אם זה לא השרשרת ולא אחד החיישנים שציינתי ושוב בגלל ריבוי ק"מ חשד גדול שהממיר הקטליטי שלך סיים את חייו, אולי עדיף להתחיל בהחלפת הממיר קטליטי שבכל מקרה סיים את חייו (אני הייתי מחליף ממיר, שוב בהנחה שכל החיישנים שציינתי תקינים והשרשרת לא רפויה או שחוקה).
ישן 23-01-2018, 11:29   #6
yossi
משתמש

ברירת מחדל meiraz, האם מקור הבעיה התגלה?

אם כן, מה תוקן?
תגובה

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא