צפיה בהודעה בודדת
ישן 18-09-2013, 08:07   #213
beetleman
משתמש ותיק

הסמל האישי שלbeetleman

ואני תיאמתי את הכנסת הרכב למוסך בדיוק עם סיום חודש השכירות של ה"מוסך" שלי, וכבר פיניתי אותו! טוב מלהתבכיין לא נגיע לשום מקום. קפצתי למקום שמשכיר יחידות אחסנה כאלה, הפעם גם קרוב יותר לבית, ושכרתי יחידה. מזל שהיחידות סטנדרטיות בכל מקום, ועוד יותר מזל שהיחידה הכי גדולה היא 10X15 feet, שזה בדיוק מתאים לחיפושית. כל רכב אחר לא היה נכנס! חזרתי למוסך וגררתי את הרכב. נו לפחות אני גורר לבד ולא תלוי באחרים בשביל זה...

טוב מה עושים עכשיו? מפרקים! הבאסה ניכרת בעובדה שמכאן ואילך כמעט ולא צילמתי, היות והתרכזתי בלפתור את העניין ולהפיח בה רוח חיים כבר! (איתכם הסליחה).

התחלתי לפרק, ועד מהרה התברר לי שאי אפשר לפרק מעט בכל פעם כדי לבדוק, כפי שחשבתי לעשות תחילה. כדי להגיע לראשים צריך לפרק ה-כ-ל. וזה ממש לא כיף לפרק את כל העבודה שעשית והשקעת כל כך הרבה בכל סיבוב של בורג עם מפתח טורק, כל הכיוונים העדינים, שמירה על אסתטיקה, וכו'.

בקיצור, הבעייה יכולה להיות או בראשים, או בצילינדרים, שהרי הקומפרסיה נוצרת ביניהם. כשהראשים והצילנדרים פורקו לקחתי אותם למוסך לבחינה.

בחינה עם מים בלוע היניקה הראתה שאין נזילות מהשסתומים. המכונאי העלה השערה שאולי אטמי המתכת, שהם בעצם ספייסרים, מונעים מגע בין מתכת למתכת (קצה עליון של צילינדר עם פנים הלוע שבראש). אז הוא סימן עם מרקר את איזור המגע בראש, שם על הצילינדר משחה להשחזת שסתומים, והכניס צילינדר לראש וסובב אותו תוך לחיצה, פעם עם האטם ופעם בלי. עם האטם, נראה כי היה מגע קל, אבל בלי האטם כל המרקר נמחק.

האם זו הבעייה? אבל מנוע 36 כ"ס אמור להיות מורכב עם האטמים ע"פ הוראות היצרן! וחוץ מזה, אני טענתי שאין מצב שעם כל כוח הסגירה שמופעל בין הצילינדרים לראשים (23 ר/ל) יכול לברוח משם לחץ. לא הגענו למסקנה חד משמעית.

חשד נוסף עלה מהעובדה שכששיפצתי את הצילינדים, אמנם שמתי סט רינגים חדש, אבל לא שייפתי את פנים הצילינדרים (Honing). הליך זה נחוץ במידה ומשתמשים בצילינדרים משומשים. זה שורט קלות את פנים הצילינדר ונותן לשמן מקום להאחז עד שהרינגים והצילינדרים מתאימים עצמם אחד לשני. אז אולי הבעיה אצלי שאין מספיק אטימה בין הרינגים לדופן הצילינדרים? טוב, בשלב זה נותר לעשות את זה ולקוות שזה יעזור.

מתגעגע לארץ המגבלות הבלתי אפשריות

הפרוייקטים שלי:
אז ככה באמצע החיים החלטתי לבנות מנוע
פרוייקט חדש: בניית מנוע מודל 1961
חיפושית מחלה קשה
beetleman לא מחובר   הגב עם ציטוט