ישן 22-06-2011, 17:35   #1
איציק
משתמש טרי

ברירת מחדל רנו מגאן - המשך

היום כשהגעתי למוסך להוציא את הרכב לאחר תיקון הגיר בעל המוסך אמר שיש בעיה והאוטו לא מניע, לפי מה שהוא טוען, מחשב המנוע אופס אחרי שהמצבר היה מנותק במשך 24 שעות והוא שלח את המחשב לת"א כדי שיאפסו אותו.
נשמע הגיוני הטיעון הזה ? או שהוא מנסה להסתיר משהו ?
איציק לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 23-06-2011, 21:52   #2
כהן דורון
מקצוען רכב

הסמל האישי שלכהן דורון

ברירת מחדל קרדיט למוסך

תן קצת קרדיט למוסך ותראה מה קורה לאחר שהמחשב יחזור "מאיפוס" האים המנוע פעל כאשר הרכב הוכנס למוסך, האים הניע? בד"כ ניתוק מצבר עלול לגרום לאובדן קוד אימובלייזר אבל אז מספיק להחזיק מתג הצתה פתוח (עם מטען מחובר) לחצי שעה והקוד חוזר.
תמשיך לעדכן בסיפור.

דרך אגב, תראה אם יש עוד רכב דומה לשלך במוסך (יצרן, דגם שנה) אסביר לך יותר מאוחר מדוע אני שואל.
כהן דורון לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 24-06-2011, 05:46   #3
איציק
משתמש טרי

את הרכב הבאתי למוסך בנסיעה ובעל המוסך נסע בו גם כדי לאבחן את התקלה, הרכב הניע לפני שהוכנס לתיקון ולאחר התיקון לא הניע.
הוזכר משהו בקשר לקוד אמבולייזר ולפי מה שהסברת הדרך לאיפוס המחשב לא נראית לי כל כך קשורהף תקן אותי אם טעיתי.
ולפי מה שראיתי לא היה עוד רכב כמו שלי במוסך (וזה למה ? דרך אגב)
ישן 24-06-2011, 06:22   #4
davidmzr
מקצוען רכב

הסמל האישי שלdavidmzr

דורון. אני לא צריך הסבר לשאלה, "אם יש עוד רכב דומה לשלך במוסך."
הרכב הדומה לא חייב היה להיות במוסך, או שהוא כבר נסע.
בכלל לא ברור לי איך אחרי שיפוץ גיר, יש צורך לשלוח את המחשב לאיפוס.
רק שבסוף לא יגידו שהמחשב דפוק.
לא הבנתי איך אתה בתור מדריך טיסנים לשעבר. מבין טוב בעניינים.
דוד.
davidmzr לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 24-06-2011, 11:32   #5
רפי לין
בעל האתר, מקצוען רכב

הסמל האישי שלרפי לין

ברירת מחדל המקצועיות של דורון

לדורון יש עבר מפואר בענף הרכב (גם במוסכים בפועל), ביחוד בנושאי איבחון תקלות, מע' ממוחשבות לרכב, הוראה והדרכות מקצועיות וניהוליות בתחום הרכב ומוסכים, כתיבה טכנית בבטאוני רכב שונים ועוד.
אני עצמי למדתי אצלו (ואצל אחיו) קורסים למע' ניהול ממוחשבות ברכב וכל מילה הייתה שווה משקלה בזהב.
ההדרכות תמיד לוו בחלקים ומכללים חתוכים ופרוסים להבנת מבנם ואופן פעולתם, המחשות ועוד.
בברכה - רפי לין
ישן 24-06-2011, 11:41   #6
davidmzr
מקצוען רכב

הסמל האישי שלdavidmzr

טוב לדעת. כן ירבו כאלה בפורום.
דוד.
davidmzr לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 24-06-2011, 18:49   #7
GreaseDonkey
משתמש טרי

מכוון שמחשב אינו מתאפס מעצמו או מאבד (בדגמי רנו לפחות), יתכן ומדובר במשהו אחר.
על הגיר מורכב החיישן הצתה, אני מקווה שלא שכחו להרכיב אותו או שהצמה שלו אולי נפגעה - גם כך הקונקטור של החיישן ידוע כבעייתי.
אפשרות נוספת, מינוס מנוע לא חובר או צמה חשמלית ראשית נפגעה בפירוק גיר.
GreaseDonkey לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 24-06-2011, 19:30   #8
כהן דורון
מקצוען רכב

הסמל האישי שלכהן דורון

ברירת מחדל אחד אחד.

לאיציק, אחד התרגילים במוסך כאשר נתקלים בבעיית אימובלייזר שולחים את המחשב לביטול אימובלייזר. כמובן שזה לא בסדר. כדי לבדוק אם זה מה שעשו לך, כאשר תקבל את הרכב תשכפל מפתח מכאני למתג ההצתה אבל אל תשכפל (בינתיים) את הצ'יפ של המפתח. תנסה להניע, כמובן שהרכב לא אמור להניע. אם יניע אז למעשה ביטלו לך את האמובלייזר המקורי. ושוב, זה לא בסדר!

לדוד,
א - שאלתי לגבי הרכב האחר היות ויש נוהג פסול במוסכים להשתמש במחשב של רכב אחד כדי לבדוק רכב אחר ואז יש שני רכבים שלא מניעים...
ב - כפי שאמרתי בפוסט הקודם, קורה שבניתוק מצבר המחשב מזהה מצב של "גניבת רכב" ונכנס ללולאת המתנה של 30 דקות. (זה תפקידו של האימובלייזר) לכן מה שצריך לעשות זה לחבר מטען למצבר, לפתוח את מתג ההצתה ולהמתין 30 דקות ואז להניע. במדה ורוצים לקצר את התהליך (במוסך חברה בלבד) ניתן לבצע תהליך אדפטציה (איפוס) לאימובלייזר ואז הרכב יניע מייד.
ג - לשמחתי אני עדיין מדריך טיסנים במועדון התעופה ע"ש עמיחי בחדרה.

לרפי, אכן היו ימים, תודה.
כהן דורון לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 25-06-2011, 23:45   #9
איציק
משתמש טרי

ברירת מחדל תודה

תודה רבה לעוזרים אני יעדכן בהמשך מה היה ומה קרה.
תודה !
תגובה

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא