ישן 13-08-2014, 16:23   #1
moshsyv
משתמש טרי

ברירת מחדל מבקש עצתך.

שלום לך רפי.
מבקש עצתך והתייחסותך.
ב-4.08.2014 העליתי תקלה שאבחנתי בה ברכב . מדובר בפיזו 206 שנת 2007 שנמצא שבוע וחצי ברשותי. יומיים לאחר הקנייה נסעתי נסיעת בוקר ונדלקה לי נורת ספורט ושלג המעידה על בעיה בגיר. האמת שהתקשרתי לכמה מכוני גירים. (אציין כי אני תושב הדרום במושב הסמוך לעיר אופקים.) שאלתי מופיעה בשרשור ואני טרם קבלת תשובתך נסעתי למוסך "קאר גיר" או כפי שנתברר לי שמו מוסך אדמונד. אליו הגעתי לאחר שהתייעצתי עימו והוא אמר שאגיע אליו. הבדיקה חינם. הסברתי לו טלפונית את מהות התקלה טרם הגעתי. נתבצעה הבדיקה ברכב וטענת בעל המוסך שהמחשב לא מזהה כל תקלה אך יש בעייה של איפוס המחשבים ברכב. אמרתי לו שאם הדבר יעזור בשיפור ביצועי הרכב אשמח לבצע. איפוס שעלותו 350 ש"ח כולל מע"מ. לצערי הבוקר בנסיעה חזרה אותה בעיה וציינתי זאת בפניו, תוך שאני מציין כי המחשב שלו כנראה לא מגלה את התקלה ומאחר והבעיה לא נפתרה מבקש אני את כספי חזרה על מנת להגיע למישהו שאכן יתן מענה. כמובן שהבחור סירב. מה לדעתך צריך אני לעשות במקרה זה. אמינותו של המוסך ומחשבו לגילוי הבעיה אינם רלבנטים מבחינתי במידה והתקלה חזרה. אדגיש כי עלות נסיעה למקום יקרה עקב בזבוז הדלק והמאמץ.
אודה להתייחסותך
moshsyv לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 13-08-2014, 16:41   #2
רפי לין
בעל האתר, מקצוען רכב

הסמל האישי שלרפי לין

ברירת מחדל התקלה

ב 4.8.14 הפניתיך אל מוסך מומחה למכוניות פז'ו וסיטרואן בת"א שהנו מקצועי מאוד, אמין והוגן במחיריו ואמנם לא ידעתי שאתה רחוק ממנו, אבל לפעמים בשביל מקצוענות כדאי לנסוע רחוק.
במוסך שהיית בחולון (יורם מנהלו?) יש להם התמחות בתיבות הילוכים של קונצרן פולקסווגן וכנראה שפחות במכוניות הצרפתיות.
לעו"ד משלמים גם אם מפסידים בהליך המשפטי ולרופא גם אם לא הצליח לרפא, אבל אני אישית, הייתי מחזיר מחצית מהסכום ששילמת וכך היה יוצא ששני הצדדים נושאים באיזה הפסד.
העיקר הוא שכעת עליך לחשוב איך והיכן לאתר את התקלה ולתקנה כראוי.
בברכה - רפי לין
ישן 13-08-2014, 19:04   #3
כהן דורון
מקצוען רכב

הסמל האישי שלכהן דורון

ברירת מחדל תקלה והחזר כספי

לגבי התקלה, לא תמיד ניתן לאתר אותן בעזרת המחשבים ויש צורך לבצע תהליכי איבחון באמצעות ציוד בדיקה נוסף. למעשה אתה לא משלם לבעל המקצוע לאתר את התקלה, אתה משלם על הזמן שהוא משקיע בכך. (אין התנייה "אים לא תגלה אני לא משלם") ולכן יש מחיר "פיקס" לחיבור סורק לרכב. איפוס מערכת (מחיקת תקלה) אינה פותרת את הבעייה אלא באה להפריד בין תקלות שנרשמו במערכת לאורך זמן ואינן קיימות עוד לבין תקלות שממשיכות להופיע.
כהן דורון לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 13-08-2014, 20:00   #4
moshsyv
משתמש טרי

תודה על ההתייחסות. מחר בבוקר אגיע למוסך המרכזי של פיזו- בבאר שבע. בוודאי עם הציוד הייעודי נגלה את האמת מבטיח להעביר תגובתי.
מאכזב אותי שהמוסך של יורם לא מחזיק ציוד ייעודי לפיזו, אני הבנתי משיחתי עימו שציודו ייחודי וייעודי אף לדגמים האלה.
moshsyv לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 14-01-2015, 10:15   #5
Shlomy_BH
משתמש טרי

ברירת מחדל קאר גיר הציל אותי

אצלי הלך הגיר בקיה סורנטו, המכונאי שלי במוסך פירק ושלח אותו למכון גירים שאתו הוא עובד. הוא הורכב אחרי שבוע ברכב אבל עם המון בעיות. אומנם הרכב היה יכול לנסוע אך צצו המון בעיות בעקבות ה"שיפוץ". ההילוך לא היה עובד ברוורס, מנורות 4 על 4 דולקות קבוע בלוח השעונים ונשמעו דפיקות בכל החלפת הילוך, ובנוסף בעיה חשמלית שגרמה לרכב לא להניע. השארתי את הרכב במושך להמשך טיפול. כך חלפו להם חודשיים כאשר המכונאי מנסה בכל צורה לפתור את הבעיות שנוצרו וכך גם מכון הגירים ששיפץ אותו. משחלף הזמן התייאשתי וחיפשתי מידע על איש מקצוע מומלץ בגוגל. כך הגעתי אל קאר גיר שהפנה אותי אל יורם במוסך אדמונד בחולון. הסברתי לו את המקרה וגם קישרתי אותו אל מכון הגירים והמכונאי שטיפלו בגיר. שלחתי אליו את האוטו עם גרר ולאחר שבוע קיבלתי את הרכב תקין ועובד כמו שצריך. יש לציין שסמכתי על המכונאי שלי ב100 אחוז כיוון שאני מטפל אצלו כבר המון זמן אך הבנתי שלא כל מכון גירים מוסמך ויכול לטפל בכל גיר. יש גירים שרק מומחים בתחום יכולים לטפל.
Shlomy_BH לא מחובר   הגב עם ציטוט
תגובה

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא