ישן 30-12-2013, 01:16   #1
roysidi
משתמש טרי

Smile התייעצות בקניית חיפושית

היי חבר'ה, שמי רועי ואני בן 17.
לפני כשבועיים הוצאתי רשיון נהיגה והתחלתי את דרכי בדרך להגשמת חלום - לקנות לעצמי חיפושית.
הייתי שמח שתעזרו לי לבחור/להתכוונן לחיפושית הנכונה בשבילי, כמו למשל להגיד לי: אמריקאית או "גרמנית"??? ידוע לי ששתיהן גרמניות וזה הוא רק כינוי.
בבקשה חברים, עזרו לי למצוא את היתרונות והחסרונות בכל דגם ודגם, אני צמא לכל פיסת ידע שתושאר לי בתגובות
אז אשמח אם תפלטו את כל שאתם יודעים, תודה רבה!!!
רועי

נערך לאחרונה על ידי roysidi, 30-12-2013 בשעה 01:24
roysidi לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 30-12-2013, 08:19   #2
BigBug
מנהל פורום מ.החיפושיות

הסמל האישי שלBigBug

שלך הודעה דרך Skype™ אל BigBug

ציטוט:
פורסם במקור על ידי roysidi צפה בהודעה
היי חבר'ה, שמי רועי ואני בן 17.
לפני כשבועיים הוצאתי רשיון נהיגה והתחלתי את דרכי בדרך להגשמת חלום - לקנות לעצמי חיפושית.
הייתי שמח שתעזרו לי לבחור/להתכוונן לחיפושית הנכונה בשבילי, כמו למשל להגיד לי: אמריקאית או "גרמנית"??? ידוע לי ששתיהן גרמניות וזה הוא רק כינוי.
בבקשה חברים, עזרו לי למצוא את היתרונות והחסרונות בכל דגם ודגם, אני צמא לכל פיסת ידע שתושאר לי בתגובות
אז אשמח אם תפלטו את כל שאתם יודעים, תודה רבה!!!
רועי
בוקר וברוכים הבאים

ראשית גרמנייה או אמריקאית זה הרבה עניין של טעם והחלטה אישית ,
הייתי ממליץ לך להתחיל באחת שתהיה במצב נסיעה ועם טסט
ולאט לאט להתחיל ללמוד אותה .
להגיע איתה למפגשים שם יוכלו לתת לך את הכי הרבה טיפים
וכמובן לקרוא הרבה לחפור בפורומים ספרים סרטונים וכדומה

ב ה צ ל ח ה

OLD VWS DON'T LEAK OIL - THEY JUST MARK THEIR SPOT
My Vw Beetle
BigBug לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 30-12-2013, 09:51   #3
roysidi
משתמש טרי

Smile

קודם כל תודה רבה
תאמין לי שזה הדבר היחידי שאני עושה בשבועיים האחרונים, אתרים, סרטונים, פורומים, יד 2, samba, ebay, מדריכים, ואף מדי פעם ברוב חוצפתי () מתקשר לכל מיני מומחים אשר פורסם פה מספרם בכדי להתייעץ... הכול.
וזאת היא בדיוק התשובה לה ציפיתי.
אך הייתי שמח לקבל תשובה יותר מפורטת, אפילו הרבה יותר מפורטת.
יש לי כבר כמה אופציות שחלקן אמריקאיות וחלקן גרמניות - כולן במצב נסיעה, עם טסט ולפי פירוטם של המוכרים גם נמצאות במצב מכני לא רע בכלל
אני מכיר את השינויים המכניים ואת השינויים הויזואליים המבדילים בין השתיים, אך עוד לא בחרתי לעצמי פייבוריטית.
מצד אחד אני מעדיף את מראיה הפנימי של הגרמנית, יותר קלאסי לדעתי, ומצד שני האמריקאית מעט יותר מתקדמת מכנית וטכנית וגם פחות צפופה.
האם זה באמת משנה? האם חוויית הנסיעה היא שונה?
האם ההבדלים ביניהן באמת כל כך מזעריים כמו שנראה לי וזה באמת רק עניין של טעם?
האם מה שכתבתי לפני שנייה זה שטויות?
אשמח לעזרה והתייעצות, תודה רבה
אגב, סחטיין על התגובה המהירה וההיענות לעזור, מעריך את זה מאוד.
רועי
ישן 30-12-2013, 10:32   #4
BigBug
מנהל פורום מ.החיפושיות

הסמל האישי שלBigBug

ציטוט:
קודם כל תודה רבה
תאמין לי שזה הדבר היחידי שאני עושה בשבועיים האחרונים, אתרים, סרטונים, פורומים, יד 2, samba, ebay, מדריכים, ואף מדי פעם ברוב חוצפתי () מתקשר לכל מיני מומחים אשר פורסם פה מספרם בכדי להתייעץ... הכול.
וזאת היא בדיוק התשובה לה ציפיתי.
אך הייתי שמח לקבל תשובה יותר מפורטת, אפילו הרבה יותר מפורטת.
יש לי כבר כמה אופציות שחלקן אמריקאיות וחלקן גרמניות - כולן במצב נסיעה, עם טסט ולפי פירוטם של המוכרים גם נמצאות במצב מכני לא רע בכלל
אני מכיר את השינויים המכניים ואת השינויים הויזואליים המבדילים בין השתיים, אך עוד לא בחרתי לעצמי פייבוריטית.
מצד אחד אני מעדיף את מראיה הפנימי של הגרמנית, יותר קלאסי לדעתי, ומצד שני האמריקאית מעט יותר מתקדמת מכנית וטכנית וגם פחות צפופה.
האם זה באמת משנה? האם חוויית הנסיעה היא שונה?
האם ההבדלים ביניהן באמת כל כך מזעריים כמו שנראה לי וזה באמת רק עניין של טעם?
האם מה שכתבתי לפני שנייה זה שטויות?
אשמח לעזרה והתייעצות, תודה רבה
אגב, סחטיין על התגובה המהירה וההיענות לעזור, מעריך את זה מאוד.
רועי
טוב ננסה לצמצם את התשובות
לגבי תחושת הנסיעה בין גרמנייה לאמריקאית היא שונה בהחלט מיתלים שונים גירים שונים .
מאיפה אתה ?
אולי כדאי שתגיע לאחד המפגשים שפזורים בארץ
ותדבר עם בעלי הרכבים בפועל .

ואגב יש שלושה דגמים גרמנייה אמריקאית שנקראת 1303 ויש גם 1302
אני מאמין שבכל מפגש תזכה לראות את שלושתם

My Vw Beetle
ישן 30-12-2013, 15:04   #5
צביקה קרבורטור
מקצוען רכב

הסמל האישי שלצביקה קרבורטור

Thumbs up

שלום רב !
יוסי, רועי מרמת גן !
רועי בן 17 סך הכל, אך בעל ידע רב, מוטביציה, ורצון ללמוד.
אני מניח שתמליץ לו להגיע למפגש ברמת גן?!
בברכה
צביקה
צביקה קרבורטור לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 30-12-2013, 15:27   #6
roysidi
משתמש טרי

Smile

תודה רבה צביקה

שאלה תיאורתית:
האם אפשרי איכשהו להתקין בחיפושית אמריקאית דשבורד של גרמנית, אפילו אובאלית?

שאלות נוספות:
לאיזה מהירויות בערך מכוון כל הילון להגיע? אני משער שזה לא 20-40-60 כמו ברכב ידני מודרני.
מהי צריכת הדלק הממוצעת של כל סוג חיפושית עם כל נפח מנוע?
מהי קיבולת טנק הדלק?
למה שוקלת האמריקאית 200 קילו יותר?
האם גלגלים מכל השנים מתאימים לכל חיפושית?
כמה צפופה יותר הגרמנית מהאמריקאית?
סביבות כמה עולה צביעה? חיצונית ופנימית
שאלות רבות יגיעו בהמשך (:
כפי שציינתי, צמא לכל פיסת ידע
תודה מראש

נערך לאחרונה על ידי roysidi, 30-12-2013 בשעה 15:42
ישן 30-12-2013, 16:23   #7
BigBug
מנהל פורום מ.החיפושיות

הסמל האישי שלBigBug

ציטוט:
פורסם במקור על ידי צביקה קרבורטור צפה בהודעה
שלום רב !
יוסי, רועי מרמת גן !
רועי בן 17 סך הכל, אך בעל ידע רב, מוטביציה, ורצון ללמוד.
אני מניח שתמליץ לו להגיע למפגש ברמת גן?!
בברכה
צביקה

נו מעולה מפגש ר"ג נפגשים בכל שישי בשעה 16:00 בחנייה ברחוב שדרות רוקח פינת שיטרית(מול הלונה פארק)

ציטוט:
תודה רבה צביקה

שאלה תיאורתית:
האם אפשרי איכשהו להתקין בחיפושית אמריקאית דשבורד של גרמנית, אפילו אובאלית?

לא

שאלות נוספות:
לאיזה מהירויות בערך מכוון כל הילון להגיע? אני משער שזה לא 20-40-60 כמו ברכב ידני מודרני.
אכן כן זהה רק שאין הילוך חמישי
מהי צריכת הדלק הממוצעת של כל סוג חיפושית עם כל נפח מנוע?
1-8 עד 1-14
מהי קיבולת טנק הדלק?
תלוי כמה חול הוא מכיל
למה שוקלת האמריקאית 200 קילו יותר?
ארוכה יותר מיתלים כבדים יותר
האם גלגלים מכל השנים מתאימים לכל חיפושית?
בדגמים הישנים מ66 ומטה 5 ברגים ומעל 66 4 ברגים
כמה צפופה יותר הגרמנית מהאמריקאית?
את זה תרגיש במפגש,יש הבדל בבניה של הרכבים
סביבות כמה עולה צביעה? חיצונית ופנימית
תלוי במצב הרכב מ3000 שקל עד אין סוף
שאלות רבות יגיעו בהמשך (:
אל תאיים ,בשביל זה אנחנו כאן
כפי שציינתי, צמא לכל פיסת ידע
תודה מראש

My Vw Beetle

נערך לאחרונה על ידי BigBug, 30-12-2013 בשעה 16:44
ישן 31-12-2013, 03:34   #8
roysidi
משתמש טרי

Smile

תודה רבה יוסי!
מאוד מעריך את עזרתך!
נתראה ביום שישי ב-4, אבוא מצוייד בשאלות רבות, סקרנות ומוטיבציה רבה ללמוד
ישן 31-12-2013, 12:39   #9
זקי
משתמש וותיק

Smile

תביא דף ועט לרשום הכל.
ישן 31-12-2013, 23:02   #10
צביקה קרבורטור
מקצוען רכב

הסמל האישי שלצביקה קרבורטור

Thumbs up מדריך לקניית חיפושית.

רועי שלום רב !
קבל העתק של מדריך לקניית חיפושית, פרי עטו של קובי:
בעת הרכישה או בדיקה של מכונית משומשת יש לנקוט בגישה שונה יותר המקובלת בעת קניה של מכונית שגרתית(רגילה)...
אני אמליץ לערוך מבחן דרכים למכונית כדי לבדוק אם הנך מוכן להסתגל לתכונותיה המיוחדות.כגון מיקום הדוושות. הביצועים הרגועים והטרטור הבלתי פוסק מאחורה(אלה אם כן יש לך פאט בוי)(סוג של אגזוז)....
בתמורה לקניית חיפושית תקבל אמינות מכנית גבוהה חיי מנוע שהפכו לאגדה ועמידות מצוינת נגד חלודה בקיצור כל היתרונות אשר ביססו את המוניטין של החיפושית במשך עשרות שנים.
אם רכשת בעבר חיפושית כדאי שתבדוק אותה לפי כתבה זו בטרם תחליט על העבודות שיש לבצע כדי להחזיר אותה לימי הנעורין שלה.
מרכב.
חלודה עלולה להיות בעיה במוכניות שגילן כשנתיים או יותר ואף החיפושית אינה מחוסנת בפני נגע זה על אף המוניטין שלה .
בדוק סמני חלודה בחלקה הקדמי של המכונית בד"כ מפגיעות אבנים ובבסי הפנלים של המרכב במיוחד מסביב לשוליים התחתונים של הכנפיים האחוריות .
עדיף לבדוק את צדה התחתון של המכונית כשהיא מורמת על ידי ליפט.
בזמן נסיעת מבחן האזן לרעשים חריגים כגון טירטור דלתות חריקות מכות הבאות מתחת למכונית וכדומה.
בלאי במתלה אחורי למשל גורם למגוון נקישות .
בדיקת מצב המנוע-
מנועי פולסווגן מארכי ימים מקרים של 100.000 מיל (כ160.000 ק"מ(ללא 0000
שיפוץ אינם נדירים אולם לאחר כ .100.000ק"מ קיימת כבר סכנה של תקלה בשסתום הפליטה העשויה לגרום לנזק חמור יותר לבוכנה ולצילנדר לאחר שהמכונית עברה מרחק זה יש חערוך שיפוץ עליון עם החלפת שסתומי הפליטה .
בהיותו מקורר אויר מנוע החיפושית הוא רועש יותר בהשוואה למנוע רגיל מקורר מיים לכן יהיה נכון לקבוע את את מצבו של מנוע החיפושית בהשוואה לרמת הרעש של מנועי אופנועים על כל פנים הרעש הולך וקטן המהירות שיוט גבוהות יותר בהן הופכת המכונית לרגועה יותר
במנועים שעשו דרך ארוכה עלולים להופיע נזילות שמן קלות אולפ אם הנזילה חמורה יותר יש לבדוק את מצנן השמן את אטמי נדנוד השסתומים ואת אטמי הצינור של המוטות דחיפה.
מנוע משומש מראה סמני בלאי ואין פלא בכך לכן עליך לחפש סמנים כגון יציאת עשן מהמפלט ורעשים חשודים כשאר המנוע פועל בטורים גבוהים בהיותו קר וחם לאחר מכן עליך לערוך מבחן דרכים קפדני כדי לגלות זיופים נקישות או אובדן כוח בדוק היטב את מערכת המפלט יש לבדוק את ווסת החום שבכניסת אויר הקירור פריט זה מתקלקל לעיתים ואז המנוע פועל בטמפרטורה נמוכה מידי.
ביצועים של הדגמים השונים בהקשר זה להדגיש כי זמני התאוצה הם הסימן היעיל ביותר לקביעת יעילותה הכוללת של המכונית.ביצועים של החיפושית עם המנוע הקטן ביותר הם רגועים למדי אם כי מכוניות אלו מסוגלות לנוע במצערת מלאה במשךתקופה כמעט בלתי מוגבלת.לאחר שצברו מהירות והן יכולות להגיע למהירות המרבית העולה לעיתיםעד כדי 15 קמ"ש על המהירות הנקובהבנסיעה במורד ארוך אולם אף המכונית עם המנועים הגדולים יותר אינן מגיעות לתאוצה מרשימה. באשר לצריכת הדלק קשה לנקוב במספר מסוים כי נתון זה תלוי בתנאי הכביש והתנועה בעומס ובעיקר במנהגי נהיגה .
בדיקת ממסרה-
הממסרה וחטיבת ההינע הסופי הוכיחו את אמינותם מאידך בממסרה אוטומטית למחצה עלולה לגרוםן לבעיות קלות עם הזמן במיוחד במנגון הסרוו לשחרור המצמד.
אם המצמד במכונית בעלת ממסרה רגילה אינו משוחרר לגמרי או מחליק בעת השילוב יתכן והתקלה נובעת מהתקעות או מויסות לקוי של הכבל.אולם הסיבה ללמצב זה עלולה להמצא במצמד אשר החלפתו עלולה להיות יקרה יותר .אלה אם הינך מוכן לעשות את העבודה בעצמך.
אצל תיבות ההילוכים עם שילוב סינכורני עשוי לופיע שחרור פתאומי מהשילוב .(לאחר שהמכונית נסעה מספר רב של קילומטרים) במיוחד כאשר במכונית דוהרת במהירות העולה על זו המתחייבת על פי פעולת המנוע מנגנון השילוב הסנכרוני עלול להחלש אצל מכוניות משומשות ותלה זו פרושה בד"כ בבחירה בין שיפוץ של תיבת ההילוכים לבין הכרח להשתמש פעמייםבדוושת המצמד בעת המעבר להילוך נמוך יותר .
בלאי במפרקים האונברסליים של גלגל ההינע יגרום לנקישות כהות בעת היפוך ההינע ורטט במהירות גבוהה.
בדיקת מתלה והיגוי-
המתלה הקדמי עם מוט הפיתול ויחידות מקפרסון המותקנים בכמה דגמיםחשים יותר הוכיחו את אמינותם במקרה של בלאי במנגנונים אלו בעל המכונית יוכל לבצע חלק מההחלפות הדרושות .אם אפשרי הדבר הסע את מכוניתך בדרך עפר ובדוק אם מורגשות מכות בהגה כתוצאה מבלאי במיפרקי ההיגוי אן מתקלה במנחת ההיגוי .
בדוק אם המתלה הקדמי לסמנים של נזילת שמן מהמפרקים הכדוריים וודא כי מכסות הגומי שעל המפרקים אכן במצב תקין .דוק גם את תותבי הגומי בשאר נקודות הציריות של המתלה תותבים לקויים או פגומים גורמים לתקלות בהיגוי ואף לרעידת בלמים.
בדיקת מערכת הבלמים-
הבלמים חייבים להיות חלקיועליהם לפעול בשיעור עולה.
אף על פי כן עלול אחד הגלגלים ללהתפס לפני הגלגל השני בשעת בילום פתע חזקאם לבלמים חסר כוח בתנאי נסיעה רגילים או שההגה מושך לצד אחד הווסתים האוטומטים של הבלמים האחורים בדגמים המאוחרים יותר עלולים להתקע והם זקוקים לשרות לעיתים מזומנות עליך לבדוק נקודות אלו בטרם תגיע למסקנה כי התקלה נובעת ממשהו רציני יותר.
החיפושית יוצאת דופן בהיותה מצוידת בחורי בקרה בתופי הבלמים אשר דרכם ניתן לבדוק את מצבן של רפידות הבלמים מבלי שיהיה צורך לפירוק ניתן גם לקבוע את הכומות של רפידות חכוך שעל בלמי הדיסק באותה דרך
ביצועים טיפוסיים-(אין לראות נתון זה כנתון מחייב )
מנוע ה1197 סמ"ק יגיע למהירות מרבית של 117 קמ"ש עם צריחת דלק של 13 ק" לליטר
מנוע ה1285 סמ"ק יגיע ל120 קמ"ש עם צריחת דלק של 12 ק"מ לליטר
מנוע ה 14893 ס"מק יגיע ל 128 קמ"ש עם צריכת דלק של 10 ק"מ לליטר
מנוע ה1584 סמ"ק יגיע ל 128 קמ"ש עם צריכת דלק של 9 ק"מ לליטר
מנוע בעל ממסרה אוטומטית יגיע ל117 קמ"ש עם צריכת דלק של 8.5 ק"מ לליטר
(ע"פ נתוני יצרן)
כמובן שכל נתון זה יכול להשתנות במידת השיפורים שמוספים לחיפושית
ודוגמאות רבות כאלו אפשר למצוא אצלנו במועדון כמובן שדוגמא עלי לא אתן.. אבל אפשר לראות אצל בני(ד"ר בני) יוני לטינו רם חובק גוזון ועוד ועוד....

בברכה
צביקה
צביקה קרבורטור לא מחובר   הגב עם ציטוט
תגובה

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא