חזור   פורום טכני לרכב - פורום רכב - פורום לרכב > פורום טכני

מודעות שרות
ריפודי עור

תגובה

הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 04-06-2011, 22:10   #21
כהן דורון
מקצוען רכב

הסמל האישי שלכהן דורון

ברירת מחדל אז ככה

א- לחלק מהתלמידים יש כלי רכב ולחלק לא, כעיקרון, אני מבצע הדגמות איבחון על כלי הרכב של התלמידים על מנת שגם ירוויחו משהו מהלימוד וזה גם הרבה יותר מעניין.

ב- עם כל הכבוד לתעודה של בוש בארץ, הלימודים במכללה הטכנולוגית של איגוד המוסכים הגרמני "שונים במקצת" מלימוד של מערכות מוגבלות יצרן (יש עוד יצרנים חוץ מבוש בעולם הרכב) ומעבר לכך כל החוויה שתיארתי בפוסט על סאמר סקול לא יכולה להתבצע בארץ...

יש לי סרטים ותמונות בהיקף של 51GB מהמחזור האחרון שלצערי איני יכול להעלות לכאן המתעדים את שיטות ההדרכה, הבחינה הלימודים והחוויות שהקבוצה עברה. בחודש הקרוב יוצאת מחצית הקבוצה הרביעית עם מדריך מלווה וחודש לאחר מכן יוצאת מחצית הקבוצה השניה בלווי שלי.
תאמינו לי, חזון אחרית הימים בחינוך טכנולוגי אוטומוטיבי בארץ!
כהן דורון לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 04-06-2011, 22:22   #22
כהן דורון
מקצוען רכב

הסמל האישי שלכהן דורון

ברירת מחדל לגבי נסיעה בירידות בניוטראל

לצערי אני יודע עד כמה שיטת לימוד הנהיגה בארץ דפוקה, על פי החוק וההגיון הבריא אין לרדת בירידה ללא הילוך משולב נקודה! ואין זה משנה איזה מצב חוסך יותר דלק.
לעיתים בנהיגה תחשיב חיסכון הדלק אינו רלוונטי שמולו מתייצב תחשיב הבטיחות.

לגבי שאלתך על רמת הוקום הגבוהה בבלימת מנוע, זה שייך ליסודות מנוע בוכנה וקצת קשה ללמוד את כל התורה על רגל אחת. בגדול כאשר אתה יורד בירידה ונעזר בבלימת המנוע (במקום שימוש מיותר בבלמים) מומנט הפיתול שמייצרים הגלגלים מאלץ את המנוע להסתובב בסל"ד גבוה מסרק והיות והמצערת סגורה נוצרת רמת יניקה גבוהה ממצב עבודה רגיל. ברור שבמצב זה אין טעם להזריק דלק ולכן מחשב בקרת המנוע מפסיק את הזרקת הדלק למנוע (ולא משנה מה אתה רואה על צג תצרוכת הדלק באותו רגע).
ישן 05-06-2011, 21:50   #23
dekel
משתמש

תודה אם אתה אומר שזה ביטחותי בהילוך משולב למרות שאני לא יודע ממש למה , אני אפסיק לעשות זאת .

יש מקום שבו אפשר ללמוד על מערכות הרכב , קורס קצרצר בשביל לקבל טיפה מושג על היסודות ..
בלי תעודה , וכל השטויות האלה . נטו בשביל הידע ...

יש גןף כזה ?
dekel לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 05-06-2011, 22:11   #24
רפי לין
בעל האתר, מקצוען רכב

הסמל האישי שלרפי לין

ברירת מחדל קורס הכרות עם מערכות הרכב

מדי פעם נתקלתי, בפורומי רכב שונים באינטרנט, במישהוא שמתעניין במין קורס להכרת מערכות הרכב, תיפקודן וזהוין ברכב עצמו, אבל זה מעולם לא קרם עור וגידים בגלל מיעוט אנשים שבאמת מעוניינים בזה וגם לשלם קצת כסף עבור זה.
אנסה לבדוק עם כמה מקצועני רכב לנסות ולארגן כזה דבר.
בברכה - רפי לין
ישן 06-06-2011, 03:17   #25
רועי גולני
משתמש וותיק

ציטוט:
פורסם במקור על ידי כהן דורון צפה בהודעה
לצערי אני יודע עד כמה שיטת לימוד הנהיגה בארץ דפוקה, על פי החוק וההגיון הבריא אין לרדת בירידה ללא הילוך משולב נקודה! ואין זה משנה איזה מצב חוסך יותר דלק.
לעיתים בנהיגה תחשיב חיסכון הדלק אינו רלוונטי שמולו מתייצב תחשיב הבטיחות.

לגבי שאלתך על רמת הוקום הגבוהה בבלימת מנוע, זה שייך ליסודות מנוע בוכנה וקצת קשה ללמוד את כל התורה על רגל אחת. בגדול כאשר אתה יורד בירידה ונעזר בבלימת המנוע (במקום שימוש מיותר בבלמים) מומנט הפיתול שמייצרים הגלגלים מאלץ את המנוע להסתובב בסל"ד גבוה מסרק והיות והמצערת סגורה נוצרת רמת יניקה גבוהה ממצב עבודה רגיל. ברור שבמצב זה אין טעם להזריק דלק ולכן מחשב בקרת המנוע מפסיק את הזרקת הדלק למנוע (ולא משנה מה אתה רואה על צג תצרוכת הדלק באותו רגע).
באחת המכוניות שלי יש מד ואקום שבפרוש מראה רמת ואקום מאוד גבוהה גם בשיוט על 90 קמש .

כל נגיעה קלה נוספת באקסלרטור שובר מיד את כמות הואקום במערכת .
נסיעה נכונה יכולה להניב פרות של 14 קמ ללטר ברכב קרבורטור בקלות.
המנוע הוא 1600 סמק .

למרות הקידמה המאוד רצינית במנוע המודרני הממוחשב ישנן מכוניות עם קרבורטור שהן חסכוניות מאוד ,לא פחות מהמוזרקות והממוחשבות .
אבל דרושת מיומנות מינימום מהנהג .
רועי גולני לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 06-06-2011, 13:43   #26
כהן דורון
מקצוען רכב

הסמל האישי שלכהן דורון

ברירת מחדל יש קורס מדף בנושא הכרת הרכב

הרכב שלנו...
הרכב הינו כלי שרת מרכזי בחיינו, הוא לוקח את ילדינו לבית הספר לחוגים ומחזירם בבטחה. הרכב שלנו גם לוקח אותנו בצייתנות לעבודה בבוקר ומחזירנו משם לחיק משפחתנו בערב. הרכב אינו מתעצל לסחוב את סלי הקניות שלנו מהמרכול. כן, אותו הרכב הנאמן גם לוקח אותנו לטיולים ובילויים בסופי שבוע. אף פעם לא שמעתם ממנו אנחה או תלונה אז מדוע לא לגמול לאותה מכונה מופלאה במעט תשומת לב וחיבה יתרה כדי שימשיך לשרתנו גם בסיבוב המפתח הבא???

הרכב נוטל חלק נכבד מתקציבנו המשפחתי לכן יהיה זה נבון ללמוד עליו ועל הגורמים המטפלים בו – ידע הוא כוח לצרכן.
במסגרת הקורס ב 10 פגישות של 90 דקות נקנה ידע וכלים להכיר את רכבנו וכוח לעמוד מול נותני השירות המטפלים בו.

החומר הנלמד כולל :
· הרכב כמוצר צריכה.
· אחריות הנהג/ת.
· הכרת מכללי הרכב.
· הכרת המוסך והתנהלות במוסכים.
· תחזוקה מונעת ותחזוקת שבר.
· פגישה מעשית – בדיקות נהג.
· היברידי "מיישר הרים".
· בטיחות אקטיבית – אמצעי ריסון.
· פגישה מעשית – סביבת נהג/ת.
· התנהלות ונהיגה חסכונית.

נערך לאחרונה על ידי כהן דורון, 06-06-2011 בשעה 13:44 סיבה: הסרת שורה
ישן 06-06-2011, 14:24   #27
רפי לין
בעל האתר, מקצוען רכב

הסמל האישי שלרפי לין

ברירת מחדל קורס הכרת הרכב, מכלוליו וחלקיו וכו'

דורון ואני נראה כיצד להכין קורס כזה, לתקצבו, לקבוע תאריך ומקום ואם יהיו מספיק נרשמים אליו אז ניתן יהיה לקיימו בהצלחה.
אני עצמי למדתי, לפני שנים, אצל דורון ואצלו הכל מלווה בדגמים והדגמות, הפשטת המסובך
והמחשה וירידה לפרטים כדי שכולם יבינו במה מדובר.
בברכה - רפי לין
ישן 06-06-2011, 16:31   #28
dekel
משתמש

אני אשמח להרשם לקורס כזה במידה וזה יהיה בסביבה שלי ובשעות הערב/ ימי שישי .
צריך לכוון את הקורס ללמידה יותר טכנית ולעשות אולי שיעור כפול / משולש על מערכות הרכב .
dekel לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 06-06-2011, 17:42   #29
רפי לין
בעל האתר, מקצוען רכב

הסמל האישי שלרפי לין

ברירת מחדל סביבתך

ומהיא סביבתך, מהיכן אתה בארץ?.
בברכה - רפי לין
ישן 06-06-2011, 17:57   #30
dekel
משתמש

אני מחיפה