ישן 16-01-2017, 14:54   #1
yossi
משתמש

ברירת מחדל Cylinder No.2 misfires - הודעה בחיבור למחשב רכב

(הקוד הוא P1338) כל המצתים כבר הוחלפו לפני 23 חודשים, אני חושד בסליל של צילינדר 2 או חיישן גל ארכובה (לא נראה לי שיש קשר ל EGR?), חגורת תיזמון הוחלפה לפני 3.5 שנים הרכב הוא פיג'ו 307/2005 1.6 בנזין (96,000 ק"מ ב 12 שנה) לפני 3 שבועות בהתנעת המנוע עבדו רק 3 צילינדרים ונורית (בצורת ברז) נדלקה בפנל לוח מחוונים, לאחר התנעת מנוע מחדש הכל תקין, בנוסף לאירוע זה - לפני חודשיים מנוע המכונית כבה תוך כדי נסיעה (ממש מסוכן ), לאחר התנעה מחדש הכל תקין (מצערת נקייה, החלפתי מסנן אוויר למנוע לפני חודש וחצי).
למישהו יש מושג מה מקור הבעיה?
yossi לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 13-02-2017, 19:26   #2
כהן דורון
מקצוען רכב

הסמל האישי שלכהן דורון

יש לבצע תהליך איבחוני מסודר שבמהלכו יש לבדוק את מכלול הגורמים האפשריים ולשלול אותם עד להגעה לגורם לתקלה (לעיתים כמה גורמים) על מנת שמנוע יפעל כהלכה חייבים להיות שלושה גורמים תקינים: הזנת דלק - תערובת תקינה, מכאניקה תקינה וניצוץ באנרגיה ובתזמון הנכון.
בדיקת קומפרסיה יחסית תספק מידע על אחידות הדחיסה במנוע.
בדיקת אופיין לחץ סעפת היניקה תצביע על בעיות במערך השסתומים, EGR (משלימה את הבדיקה הקודמת)
בדיקת אנרגיית ההצתה תספק מידע על כושר הניצוץ להצית את תערובת הדלק אוויר,
בדיקת 4 גזים (תערובת אוויר ודלק) תספק את המידע על מערכת בקרת הדלק.
וכמובן בדיקות נתוני הסורק על בקרת המנוע כגון למידת דלק, ספיקת אוויר, ומכלול הפרמטרים המוצגים תצביע על מקור הבעייה.

כל ניחוש והחלפת רכיבים מיותרים ללא הליך איבחוני (שיטת "תחליף תחליף") אינו מקצועי ודומה לירייית חץ באפלה.
כהן דורון לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 14-02-2017, 11:00   #3
yossi
משתמש

ברירת מחדל היי דורון - אתה צודק בכל מה שכתבת, למרות זאת לפני כ 3 שבועות כשפתחתי

את המודול של הקויילים ראיתי מסביב ל 2 מצתים שמן מנוע נקי בגובה של כ 3 מ"מ, מסביב לתבריג של המצתים "המסביב" זה כמו אמבטיה עגולה, ניקיתי את השמן ואת הקויילים (בתוך הסלילים היה גם מעט שמן שחור), אולי כאשר מילאו שמן במוסך בטעות נשפך החוצה והגיע לשם, ואז התחברתי למחשב הקוד הקודם נעלם וקיבלתי קוד תקלה חדש P1340 שזה אומר
Camshaft position sensor B circuit Malfunction, מכיוון שאני אמור לעשות טיימינג בעוד כמה חודשים אני חי עם הבעיה בשלום, כלומר אין הודעת MIL בפנל שעונים והסורק שלי קורא לזה Pending Error ומדליק נורה צהובה בלבד (נורה אדומה זה דורש תיקון מיידי). מה שמעניין שלפני שבועיים החלפתי את 4 המצתים המקוריים של פיג'ו ( MADE IN FRANCE) ובאחד מהם ישנם סימני שמן לאורך כל התבריג (שפתחתי כמעט לא הרגשתי התנגדות כאילו שנסגר ביד בלבד). מאז שטיפלתי בקויילים והחלפתי מצתים הרכב "דבש"... למרות שיש לי עדיין קוד P1340...
אני יעלה תמונה איך נראים מצתים מקוריים בני כשנתיים אחרי כ 20K ק"מ (החלפתי למצתים תחליפיים של BOSCHׂ).
ישן 15-02-2017, 10:42   #4
yossi
משתמש

ברירת מחדל מצורפת תמונה למצתים המקוריים שהחלפתי -עברו בסה"כ בשנתיים כ 20,000 ק"מ

מאז צריכת הדלק השתפרה מעט, בתמונה ישנם סימני שמן לאורך כל התבריג ,
במצת הראשון מימין אני מניח שהצבע השחור על המבודד הקרמי מסביב למגע מעיד על בעיה בתערובת, אולי בעירה לא תקינה בתא השריפה בצלינדר - תערובת עשירה מידי (הצבע החום בהיר זה תקין).
תמונות אצבע מצורפות
Click image for larger version

שם:  IMG_4188.jpg‏
צפיות: 547
גודל:  71.8 KB  

נערך לאחרונה על ידי yossi, 15-02-2017 בשעה 12:47
תגובה

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא