ישן 10-03-2014, 17:31   #1
master_n
משתמש טרי

ברירת מחדל Coil Pack

שלום חברים,

המוסכניק אמר שאני צריך להחליף כויל הצתה.
לאור המחירים בארץ החלטתי להזמין מחו"ל רק שאני לא יודע אם אני צריך להזמין את זה:

http://www.ebay.co.uk/itm/Peugeot-10...item5d48465f2f

או את זה:

http://www.ebay.co.uk/itm/CITROEN-SA...item19c15b24a6

מצרף תמונה של המנוע...

תודה....
תמונות אצבע מצורפות
Click image for larger version

שם:  תמונה 2.jpg‏
צפיות: 689
גודל:  75.8 KB   Click image for larger version

שם:  תמונה 1.jpg‏
צפיות: 597
גודל:  96.5 KB  
master_n לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 22-04-2014, 22:56   #2
כהן דורון
מקצוען רכב

הסמל האישי שלכהן דורון

ברירת מחדל מכס

לא ממליץ להסתבך עם יבוא חלקים אוטומוטיביים מה שנראה זול יוצא יקר בסופו של יום, תן גם למוסכים להתפרנס.
כהן דורון לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 23-04-2014, 07:01   #3
master_n
משתמש טרי

ברירת מחדל שיתפרנסו אבל לא על חשבוני :)

בוקר טוב,

קודם כל בדיאגנוסטיקה הראשונה הוא לא מצא את הבעיה כך ששילמתי סתם 350 ש"ח על פלאגים ותוסף לרכב.
דבר שני בכל מקרה הלכתי לרכוש את החלק מחנות חלפים ולא מהמוסך עצמו, והם רצו 600 ש"ח בעוד שלי החלק עלה מחו"ל 250 ש"ח. המוסך ירוויח את ההרכבה של החלק בכל מקרה....למרות שאמרו לי שזה 15 דק' להחליף לבד ובטח עוד ידחפו לי שוב תוסף או משהו כזה...
ישן 26-04-2014, 22:35   #4
כהן דורון
מקצוען רכב

הסמל האישי שלכהן דורון

ברירת מחדל סיפור קטן עם מוסר השכל

בעברי עבדתי במוסך קמור (BMW) והיה בעל רכב שאחת לחודשיים שלושה היה מגיע עם סליל הצתה שרוף, כל פעם בצילינדר אחר (סדרה 7 E60 רכב של מליון ש"ח!) המשותף לכל אותן ההחלפות היה כמעט 0 דלק במיכל. הנחנו לו כוס פלסטיק על הגג וערכנו מגבית מעובדי המוסך לצורך רכישת דלק. כמובן שהלקוח מאוד נעלב ומאז היה מגיע למוסך שמיכל הדלק מלא. אבל מה? במשך שנתיים נוספות לא נשרף לו אפילו סליל הצתה אחד!

ולהסבר הטכני, סליל ההצתה הופך מתח נמוך למתח גבוה הדרוש ליצירת ניצוץ בעל אנרגיה של כ 20-40 ג'אול לצורך הצתת תערובת הדלק והאוויר, כאשר נוסעים עם מעט דלק במיכל (אלה שמתדלקים ב 20 ש"ח) נוצר מצב שבו חודר אוויר למערכת הדלק וגורם לשינוי חד בתערובת בצילינדרים, אוויר דחוס ללא פרודות דלק מוליך חשמל גרוע יותר מתערובת אוויר ודלק ולכן מתח הפריצה של סלילי ההצתה עולה לערכים גבוהים ונוצרת פריצה פנימית בסלילי ההצתה המצריכה החלפתם.

מקווה שתקבל בהבנה את הסיפור.
ישן 27-04-2014, 07:18   #5
master_n
משתמש טרי

ברירת מחדל לא רק שמקבל בהבנה אפילו אהבתי :)

בוקר טוב,

להבדיל הרכב שלי שווה 3,000 ש"ח, יחד עם זאת, כל פעם שמד הדלק מגיע לרבע מיכל אני ממלא דלק כי הבנתי שהרבע האחרון בד"כ עם משקעים ולא כדאי להגיע לשם.
בנוסף אני שם תוסף פעם בחצי שנה, למרות שהרכב נוסע 10 ק"מ ביום, והוא מטופל על בסיס קבוע.

אשמח מאד לתת למוסכים להרוויח אם אי פעם אנהג ברכב של מיליון ש"ח, אבל שאני נוהג ברכב של 3,000 ש"ח ולא מבחירה אלא מאילוצים כלכליים, אז צריך לנסות לחסוך. לא חוסך על דברים קריטיים ולא מנסה להרכיב לבד למרות שלא נראה מסובך...אתן למוסך להרוויח מעבודה של 10 דק' את ה-100-200 ש"ח אבל על החלק עצמו אין סיבה....

שבוע טוב...
ישן 29-04-2014, 17:21   #6
כהן דורון
מקצוען רכב

הסמל האישי שלכהן דורון

ברירת מחדל איבחון בספק

אגב, האים נעשה איבחון עם סקופ הצתה או שהמכונאי "חושב" שסליל הצתה יפתור את הבעייה? יתכן שיש בעייה אחרת ואחרי כל המאמצים הבעייה תישאר.
תמונות אצבע מצורפות
Click image for larger version

שם:  נתוני הצתה משני.jpg‏
צפיות: 643
גודל:  79.6 KB  
תגובה

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא