חזור   פורום טכני לרכב - פורום רכב - פורום לרכב > פורום טכני

מודעות שרות
ריפודי עור

תגובה

הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 05-12-2010, 18:43   #1
avcommander
משתמש טרי

ברירת מחדל הרכב שלי הוא הונדה סיוויק 1995 EX אוטומטית, יש לי כמה שאלות טכניות

זה הרכב הראשון שלי יש לי אותו חצי שנה ואין לי הרבה מושג טכני
יש לי נעילת הגה בתור אמצעי אבטחה כשאני מוציא את המפתח מהאוטו ורציתי לשאול, אם הגנב פרץ והצליח להתניע את האוטו, נעילת ההגה משתחררת?
תוך כדי נסיעה,האם מותר להחליף הילוך מD3 לD4 כשהרגל עדיין על דוושת הגז או שאסור לגעת באף דוושה בזמן העברת ההילוך?
אני צריך להוסיף שמן מנוע כל חודש וחצי כי הוא יורד מתחת למינימום. הבנתי שזה לא תקין, הלכתי למוסך ושאלתי אותו על זה הוא אומר שיכול להיות שבגלל שהרכב משנתון 1995 אז זה טבעי (מדובר במוסך מורשה של הונדה) ואין מה לעשות עם זה. מה דעתכם?
הייתי במוסך רגיל "על הדרך" כי נקרעה לי רצועת האלטרנטור והרכיבו לי חדשה. כשהרכב היה על הליפט ראיתי שיש נזילה למטה, כל הרטיבות נראתה שחורה אבל היה רמז לאדום, בדקתי את השמן גיר ומאז אני בודק כל פעם כשאני עושה בדיקת שמן מיים כשהרכב קר, מדי פעם זה מראה לי שחסר ומדי פעם הוא מראה לי שמלא, זה מאוד מוזר... אבל אני לא רוצה לשחק עם זה אם זה מראה לי מדי פעם שהנוזל מגיע למקסימום. מה דעתכם?
דרך אגב כשהייתי במוסך הוא אמר שיש ברצועת המזגן קצת בלאי והוא שאל אותי אם אני רוצה לחתוך אותה כי היא יכולה פתאום להיקרע ולעשות לי הרבה בעיות במנוע, אמרתי לו שיחתוך. כשיש לי אדים בלילה, אני יכול לפתוח את ההפשרה או שבגלל שאין לי רצועת מזגן זה אסור?
רוב הפעמים שאני מתניע את הרכב, בשניות שהמפתח מסובב עד הסוף, נשמעות צווחות חזקות מהמנוע. חקרתי על זה קצת והבנתי שזה רצועה שלא מתוחה מספיק. זה יכול להיות משהו אחר?
לעיתים קרובות כשהרכב על ניוטרל או פארקינג הטורים עולים ויורדים מחצי לאחד וחצי בקצב, אין לי שמץ של מושג מה יכול לגרום לזה, מה דעתכם?
לפעמים גם הנורה הצהובה ברכב דולקת באמצע הנסיעה עד הכיבוי הבא של הרכב, אין שום שינוי בהתנהגות הרכב. מה דעתכם על זה?
בסוף החודש אני צריך לעשות טסט, מכיוון שזה הטסט הראשון שלי ואין לי ממש את מי לשאול, האם אתם יכולים בקצרה לומר לי את הפרוצדורה? מהם השלבים שצריכים לעשות לפני הטסט? הבנתי שצריך ללכת למוסך ולתקן כל דבר קטן (מישהו יכול להמליץ על מקום טוב, זול ואמין בתל אביב בשביל זה?) , לאן אני הולך בשביל לעשות את הטסט בעצם? ואני בטוח שאני לא יודע עוד דברים, הבנתי שלמשל לבוא ממש מוקדם זה חשוב....
תודה רבה על תשובות!
אבי
avcommander לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 08-12-2010, 14:12   #2
כהן דורון
מקצוען רכב

הסמל האישי שלכהן דורון

ברירת מחדל לאבי

1- נעילת הגה לא משתחררת אבל אין בעייה לגנבים לשבור אותה ב 10 שניות.
2- אין בעייה להעביר בין הגבלות ההלוכים תוך כדי החזקת דוושת התאוצה, החלפות ההילוכים מבוצעות אוטומטית במה שנקרא "צימוד רך" ובזמן קצר ביותר כך שאין בעייה.
3- אוכל שמן זה לא טוב זה אומר בד"כ שהמנוע שחוק ודורש שיפוץ (אטמי בוכנה, גומיות שסתומים וכו')
4- בדיקת שמן ממסרה נעשית כאשר המנוע בטמפרטורת עבודה ותוך כדי פעולת המנוע, גובה פני השמן צריך להיות קרוב לסימן HOT או בתוך תחום העבודה המסומן במעין רשת עדינה.
5- תחליף רצועה אל תתעסק בקטנות.
6- כן, שינן מתנע, גלגלי השיניים בין המתנע לגלגל התנופה. תשים לב שאתה עוזב את המפתח לאחר שהמנוע הניע אחרת אתה גורם לנזק.
7- בקרת הסרק מנסה לייצב את סל"ד הסרק של המנוע וכנראה לא מצליחה זה קשור למצבו הבלוי של המנוע.
8- נורת שירות שנדלקת ואין קודי תקלות (לגשת למוסך ולהתחבר לסורק) מצביעה על בעייה מכאנית שהמערכת הממוחשבת כנראה לא מצליחה להסתדר איתה.
9- לכל מכון רישוי שתיגש יש שלט שמסביר את הפרוצידורה, קח בחשבון שלא משנה לאן תיגש יתכן ותכשל בנושא זיהום אוויר עקב מצבו הירוד של המנוע.

מקווה שעזרתי במעט
כהן דורון לא מחובר   הגב עם ציטוט
תגובה

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא