ישן 17-09-2013, 08:08   #211
beetleman
משתמש ותיק

הסמל האישי שלbeetleman

אחרי יומיים ארוכים ומורטי עצבים, במהלכם הוא החליף סטרטר לחדש, קיבלתי טלפון. הקומפרסיה כדלהלן:
1-40
2-35
3-60
4-0

את הבאסה אי אפשר לתאר.

מתגעגע לארץ המגבלות הבלתי אפשריות

הפרוייקטים שלי:
אז ככה באמצע החיים החלטתי לבנות מנוע
פרוייקט חדש: בניית מנוע מודל 1961
חיפושית מחלה קשה
beetleman לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 17-09-2013, 08:38   #212
BigBug
מנהל פורום מ.החיפושיות

הסמל האישי שלBigBug

שלך הודעה דרך Skype™ אל BigBug

כל עכבה לטובה
עדיף לגלות דברים בתהליך השיפוץ ולא אחריו

תמונות והסברים מעולים
היא יפיפייה אמיתת אבל את זה אתה כבר יודע

זה מדהים בעייני

הרבה יותר פרקטי מנעלי כבל

גם זה כמה שיותר פשוט עמיד הרבה יותר

OLD VWS DON'T LEAK OIL - THEY JUST MARK THEIR SPOT
My Vw Beetle
BigBug לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 18-09-2013, 08:07   #213
beetleman
משתמש ותיק

הסמל האישי שלbeetleman

ואני תיאמתי את הכנסת הרכב למוסך בדיוק עם סיום חודש השכירות של ה"מוסך" שלי, וכבר פיניתי אותו! טוב מלהתבכיין לא נגיע לשום מקום. קפצתי למקום שמשכיר יחידות אחסנה כאלה, הפעם גם קרוב יותר לבית, ושכרתי יחידה. מזל שהיחידות סטנדרטיות בכל מקום, ועוד יותר מזל שהיחידה הכי גדולה היא 10X15 feet, שזה בדיוק מתאים לחיפושית. כל רכב אחר לא היה נכנס! חזרתי למוסך וגררתי את הרכב. נו לפחות אני גורר לבד ולא תלוי באחרים בשביל זה...

טוב מה עושים עכשיו? מפרקים! הבאסה ניכרת בעובדה שמכאן ואילך כמעט ולא צילמתי, היות והתרכזתי בלפתור את העניין ולהפיח בה רוח חיים כבר! (איתכם הסליחה).

התחלתי לפרק, ועד מהרה התברר לי שאי אפשר לפרק מעט בכל פעם כדי לבדוק, כפי שחשבתי לעשות תחילה. כדי להגיע לראשים צריך לפרק ה-כ-ל. וזה ממש לא כיף לפרק את כל העבודה שעשית והשקעת כל כך הרבה בכל סיבוב של בורג עם מפתח טורק, כל הכיוונים העדינים, שמירה על אסתטיקה, וכו'.

בקיצור, הבעייה יכולה להיות או בראשים, או בצילינדרים, שהרי הקומפרסיה נוצרת ביניהם. כשהראשים והצילנדרים פורקו לקחתי אותם למוסך לבחינה.

בחינה עם מים בלוע היניקה הראתה שאין נזילות מהשסתומים. המכונאי העלה השערה שאולי אטמי המתכת, שהם בעצם ספייסרים, מונעים מגע בין מתכת למתכת (קצה עליון של צילינדר עם פנים הלוע שבראש). אז הוא סימן עם מרקר את איזור המגע בראש, שם על הצילינדר משחה להשחזת שסתומים, והכניס צילינדר לראש וסובב אותו תוך לחיצה, פעם עם האטם ופעם בלי. עם האטם, נראה כי היה מגע קל, אבל בלי האטם כל המרקר נמחק.

האם זו הבעייה? אבל מנוע 36 כ"ס אמור להיות מורכב עם האטמים ע"פ הוראות היצרן! וחוץ מזה, אני טענתי שאין מצב שעם כל כוח הסגירה שמופעל בין הצילינדרים לראשים (23 ר/ל) יכול לברוח משם לחץ. לא הגענו למסקנה חד משמעית.

חשד נוסף עלה מהעובדה שכששיפצתי את הצילינדים, אמנם שמתי סט רינגים חדש, אבל לא שייפתי את פנים הצילינדרים (Honing). הליך זה נחוץ במידה ומשתמשים בצילינדרים משומשים. זה שורט קלות את פנים הצילינדר ונותן לשמן מקום להאחז עד שהרינגים והצילינדרים מתאימים עצמם אחד לשני. אז אולי הבעיה אצלי שאין מספיק אטימה בין הרינגים לדופן הצילינדרים? טוב, בשלב זה נותר לעשות את זה ולקוות שזה יעזור.

הפרוייקטים שלי:
חיפושית מחלה קשה
ישן 18-09-2013, 08:21   #214
beetleman
משתמש ותיק

הסמל האישי שלbeetleman

היות ובדיקת הקומפרסיה הראתה ערכים נמוכים באופן דרמתי (אפס בצילינדר 4!), ואנחנו לא מוצאים שום בעיה קרדינלית, בשלב הזה התחלתי לפקפק בעצמי - אולי פספסתי ולא הרכבתי נכון את הקאמשאפט עם הקראנק? כלומר שהנקודה על הקאם לא נמצאית בין שתי הנקודות שעל הקראנק? הרי ברור שבמצב כזה כל תזמון השסתומים יהיה לא נכון - שסתומים יפתחו כשהם צריכים להיות סגורים וכל הקומפרסיה תברח.

ומתי אם לא עכשיו יהיה הזמן לפתוח את הבלוק ולבדוק? הרי גם אם אחליף ראשים וצילינדרים והבעיה לא תיפתר, אצטרך לפתוח הכל שוב הכל! אז עם כל אי הרצון, פתחתי את הבלוק. ומה יש לי לומר? בפעם הבאה אל תפקפק בעצמך.

הפרוייקטים שלי:
חיפושית מחלה קשה
ישן 18-09-2013, 08:53   #215
beetleman
משתמש ותיק

הסמל האישי שלbeetleman

לקחתי את הראשים והצילינדרים למקום שעשה לי שטיפה לבלוק, שהרי הם חרטים שמתמחים במכונאות עדינה. הם בדקו את הצילינדרים עם מיקרומטר, ובחנו את הראשים. הייתי בטוח שהישועה תבוא מהם, אבל הם חזרו על כל ההשערות שכבר שיערנו.

המכונאי והחרט אובדי עיצות, בפורום סמבה בשרשור שפתחתי אף אחד לא מצליח לעלות על משהו, ואני מתוסכל כי בדימיוני כבר ראיתי עצמי בשלב הזה כבר נוסע באוטו ונהנה.

הלכתי לרכב והחלטתי שאני מוצא את הבעיה בעצמי, whatever it takes. הרי כבר נוכחתי בעבר שבסוף אני יכול לסמוך רק על עצמי. לקחתי את הראש שישב על צילינדר 4 והתחלתי לבחון אותו. דיברתי עם הבן &ונה ושאלתי אותו מה כואב לו. לא ענה החולרה. לקחתי צילינדר, שמתי עליו משחת השחזה, ועשיתי מה שעשה המכונאי, כדי ליצור משטחי מגע אחידים ומושלמים.

הכנסתי את הצילינדר לראש ללא אטם המתכת, ובצעד של ייאוש ניסיתי לעשות את מה שאני מכנה היום - "בדיקת קומפרסיה אנושית". הכנסתי את הפה שלי לצד השני של הצילינדר (כן, לאחוריים שלו!), תוך שאני מועך את הלחיים והסנתר על כל הפתח כדי לאטום אותו, והתחלתי לנשוף. וראו איזה פלא, המון אוויר בורח מאיפשהו! כמעט קפצתי מהמקום, אבל קודם בוא נמצא מאיפה בורח האוויר!

הרטבתי אצבע כדי למשש () והמשכתי לנשוף כמו מניאק, עד שהרגשתי אוויר באיזור שסתום הפליטה. ואז נפל האסימון. כל הזמן הזה, גם לפני ששילמתי על הראשים וגם במוסך, עשיתי בדיקות עם מים בלוע היניקה בלבד, וכך בעצם מעולם לא בדקתי את שסתומי הפליטה! ולא עלה בדעתו של אף גאון, לא במוסך ולא החרט להציע את זה! מיד שפכתי מים לפתח הפליטה של צילינדר 4, וראו איזה פלא, המים נזלו דרך השסתום כאילו אין מחר!

הפרוייקטים שלי:
חיפושית מחלה קשה

נערך לאחרונה על ידי beetleman, 24-09-2013 בשעה 04:21
ישן 18-09-2013, 09:17   #216
beetleman
משתמש ותיק

הסמל האישי שלbeetleman

בקיצור, הראשים המשופצים שקניתי (ב-$350!) ככל הנראה דפוקים. יצרתי קשר עם מי שמכר לי אותם וסיפרתי לו את כל מה שקרה. הוא כמובן ניסה להתנער מאחריות אך אמר שהוא מוכן לבדוק אותם. אני החלטתי שלא רק שאין לי זמן וסבלנות לחזור אליו (שעתיים נסיעה), אני גם לא סומך על העבודה שלו. לקחתי את הראשים לחרט והראיתי לו את הבעיה. הוא אמר שיפרק את כל השסתומים וישפץ את הראשים מחדש.

תוך יומיים קיבלתי את הראשים חזרה. נראה לי שמתוך הזדהות הוא לקח רק $90. מצוייד במד קומפרסיה חדש, התחלתי להרכיב חזרה את המנוע. הרכבתי את המינימום הדרוש לבדיקת קומפרסיה, ובדקתי. הנה התוצאות:
צילינדר 1

צילינדר 2

צילינדר 3

צילינדר 4

באופן אירוני עכשיו צילינדר 4 מככב עם הקומפרסיה הכי גבוהה...

הפרוייקטים שלי:
חיפושית מחלה קשה
ישן 18-09-2013, 09:22   #217
beetleman
משתמש ותיק

הסמל האישי שלbeetleman

מכאן ואילך התחלתי לרוץ עם הרכבת המנוע כנשוך נחש, עוצר רק לאכול ולישון! אבל רגע לפני, הספקתי לתקן את יריעות הבידוד הצדדיות ולהפוך אותן בין ימין לשמאל - טעות שגיליתי תוך התייעצות בסמבה.

לפני

התיקון

אחרי

אגב הנה הסטרטר החדש

הפרוייקטים שלי:
חיפושית מחלה קשה
ישן 18-09-2013, 09:35   #218
beetleman
משתמש ותיק

הסמל האישי שלbeetleman

אחד הראשים לאחר השיפוץ

התמונה הבודדות שצילמתי תוך כדי, ולא ברור למה

ובאופן לא מפתיע, עם קומפרסיה כזאת, המנוע הניע בנסיון הראשון!

הפרוייקטים שלי:
חיפושית מחלה קשה

נערך לאחרונה על ידי BigBug, 18-09-2013 בשעה 10:58
ישן 18-09-2013, 14:13   #219
Young beetle
משתמש

וואלה איתן הייתי במתח, הייתי שקוע דיברו איתי אנשים ואני כולי באמצע ספר מתח... מדהים כל הכבוד באמת
ישן 19-09-2013, 06:29   #220
~shay~
משתמש וותיק

יפה מאוד !
הבחור ששיפץ לך עשה לך טסט לחץ לשסתומים? לכמה הואקום הגיע?
הראשים זה החלק הכי קריטי בעיניין הקומפרסיה במנועים שלנו , שיפוץ טוב ואיכותי יתן תוצאה של ראש חדש שזה ואקום מקסימלי בבדיקה ואטימות מקסימלית בתושבות שסתומים .
בדיקת הואקום עושים דרך היציאות בראש ואתה רואה חד וחלק תקין או לא תקין.
בנוסף ,תוודא שהכיוון שסתומים נכון אל תשכח כיוון מדויק זה אחרי כמה סיבובי מנוע לאחר שנבנה לחץ שמן .
פרויקט לא קל לקחת על עצמך שיהיה בהצלחה!
שכחת לעדכן איך הנסיעה ? הבנתי שבגלל שהיחסי העברה קצרים יותר בגיר הנסיעה אירת מהחיפושיות הרגילות ..
~shay~ לא מחובר   הגב עם ציטוט
תגובה

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא