ישן 08-12-2015, 20:26   #1
daniel1224
משתמש טרי

ברירת מחדל מספר שאלות למומחים

שלום לכולם
יש לי חיפושית 74 1200 שאני משפץ
לאחרונה רק הצלחתי להניע את המנוע אחרי שעמד הרבה זמן

האם אפשר להגדיל את נפח המנוע רק ע"י החלפת הצילינדרים?? הרי הם מתנתקים מבלוק המנוע
יש למישהו מושג היכן אפשר להשיג גיר של טרנספורטר להורדת היחס תמסורת??

איך אפשר להגביהה את החיפושית גם מאחורה וגם מקדימה??
האם אפשר להחליף את החלק שהגלגל מתחבר אליו כך שיהיו 5 ברגים במקום ה 4 הסטנדרטים??
ואולי מישהו מכיר מוסך באזור המרכז המתעסק ביבוא חלקים לחיפושית מחול??
daniel1224 לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 09-12-2015, 06:00   #2
עומרי עבודי
משתמש

קודם כל נתחיל בזה שאפשר לשפר הכל
ציטוט:
פורסם במקור על ידי daniel1224 צפה בהודעה
שלום לכולם
יש לי חיפושית 74 1200 שאני משפץ
לאחרונה רק הצלחתי להניע את המנוע אחרי שעמד הרבה זמן

האם אפשר להגדיל את נפח המנוע רק ע"י החלפת הצילינדרים??- כן אבל זה לא רק כרוך בהחלפת הצילנדרים צריך גם בוכנות וראשים אם כבר תגדיל בטח תרצה להוסיף עוד כמה שיפורים שלא קשורים בנפח כמו אגוז 4 ל 1, הצטה אלקטרונית, קרבורטורים וכו'...
מבחינה תאורתית אתה יכול להגדיל ל 2000cc וצפונה.
אבל מבחינה כדאית, לא כדאי! כי בכל זאת יש לך מנוע 1200 והוא יותר "אנמי" ממנוע 1300 רגיל (לא שמנוע 1300 חזק, אבל עדיין!)
עדיין אפשר לשפר את המנוע 1200. אתה יכול להגדיל ל 1400 אבל זה לא מסתכם רק בהחלפת הצילינדרים והבוכנות. אם כבר אתה מגדיל ועושה "חצי אוברול" למה לא לעשות אוברול שלם? כלומר לפתוח את הבלוק להחליף מיסבים, על הדרך אתה יכול גם להחליף קאמשפט עדיף שתיצמד למקור w100 טיפה יותר טוב אבל כמעט כמו המקורי.
בקיצור זה תורה שלמה ותבדוק אם כדאי לך להשקיע על בלוק 1200 (מנוע 1200 מאוד אמין כמו שהוא והרבה אוהבים אותם מקוריים)
ראשים בטח תרצה להחליף את הראשים שלך שהם סינגל פורט כלומר כניסת תערובת בערה מתא אחד לראשים דואל פורט לכל תא בערה כניסה נפרדת.
הידע שלי עדיין קטן כי אני רק בשלבי למידה כי גם אני כרגע מתכוון לבנות מנוע.

יש למישהו מושג היכן אפשר להשיג גיר של טרנספורטר להורדת היחס תמסורת?? -לא כזה מבין בגירים. אבל למה לך?

איך אפשר להגביהה את החיפושית גם מאחורה וגם מקדימה??
בשביל להגביה מקדימה יש שתי אופציות שאני מכיר. הראשונה אדג'סטרים. צריך לחתוך את הפרונט ולהשתיל אותם וכך אתה יכול לכוון את בגובה, אני פחות אוהב את השיטה הזאת למרות שהיא מאוד נפוצה
השניה. דרופ ספינדלים אתה פשוט מחליף את התושבת שהדראם יושב עליה והוא יותר ארוך מהמקור ולחילופין אתה יכול לרכוש אחד שיותר קצר מהמקור.

האם אפשר להחליף את החלק שהגלגל מתחבר אליו כך שיהיו 5 ברגים במקום ה 4 הסטנדרטים?? -אפשר. אתה יכול פשוט לקדוח אצל חרט מרווח ברגים חדש (אבל לא מומלץ כי זה מחליש את החוזק של הדראם ויכול לגרום לסדקים)
אתה יכול גם פשוט לרכוש מתאמים ולהרכיב.
או להחליף לדראם חדש ולהזמין אותו בלי חורים וכך תוכל ללכת לחרט שיעשה לך חורים במידה שאתה רוצה
או הכי טוב להחליף כבר לברקס דיסק מקדימה ולהזמין אותו עם המרווח הדרוש
ודעתי בנושא זה אם כבר לשפר אז קודם כל ברקסים ואז מנוע

ואולי מישהו מכיר מוסך באזור המרכז המתעסק ביבוא חלקים לחיפושית מחול?? יש מוסך ביהוד נקרא דר' באג מתעסק רק בחיפושיות ומקוררי אוויר לי אישית עוד לא יצא להשתמש בשירותיו.
בשביל להזמין חלקים אם זה חלקים קטנים ולא בטיחותיים למה לא להזמין לבד?
ויש כמה חנויות שמתעסקות ביבוא של חלקים יש את לינקר בתל אביב, סעיד באזור הצפון, יעקב שעושה משלוחים כמעט לכל מקום נראה לי. ורונן

נערך לאחרונה על ידי עומרי עבודי, 09-12-2015 בשעה 06:14
עומרי עבודי לא מחובר   הגב עם ציטוט
תגובה

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא