חזור   פורום טכני לרכב - פורום רכב - פורום לרכב > בעלי מקצוע ומומחים

מודעות שרות
ריפודי עור

תגובה

הגדרות אשכול אפשרויות הצגת נושא
ישן 08-12-2015, 11:18   #1
מ.א.צ
משתמש טרי

ברירת מחדל לימודים הקשורים לתחום הרכב מכונאי/הנדסאי וכד'

אהלן,

אני בן 26 ומגיל צעיר אני מתעניין מאוד ברכבים. החברות בפורום הזה היא נדבך אחד בהתעניינות שלי בתחום ואני מבלה זמן רב מאוד ועל בסיס יומי במעקב אחרי תחום הרכב באמצעים שונים. זאת הזדמנות טובה לומר שהפורום הזה תורם לי רבות גם בידע וגם בהנאה.

לאחרונה אני חושב להפוך את ההתעניינות שלי בתחום הרכב למעט יותר מקצועית. אין לי שאיפה סופית ברורה - לאן אני מעוניין להגיע ולאיזה כיוון ספיציפי בתחום הרכב, אבל אני קודם כל רוצה להתחיל בקטן ומקסימום לטעות ו/או להתכוונן.

לשמחתי, ההשכלה התיכונית שלי והפסיכומטרי שעשיתי מאפשרים לי לבחור בתחומי לימודים רבים.
למדתי כשנה הנדסת מכונות באוניברסיטת תל אביב - אך לא התחברתי לאופן הלימוד המנותק ולאינטנסיביות שלא מאפשרת התעמקות אמיתית והרחבת אופקים באופן שאני מעוניין בו.

מבחינת עבודה עם רכבים - אין לי ניסיון אמיתי בעבודה על רכבי כביש או שטח.
שירתתי בצבא כמפקד טנק, אז אני מרשה לעצמי לומר שאופי העבודה על כלי רכב לא יהיה זר לי לחלוטין - התעסקתי המון גם בתחזוקת הטנקים, לימודים טכניים, חילוצים מעניינים ועוד.

רציתי לפנות (בעיקר, אבל לא רק) לחברי הפורום המגיעים מהתחום המקצועי יותר של ענף הרכב:
לדעתכם, כדי לקבל חשיפה מקצועית בסיסית אבל מקיפה יחסית - איזה קורס כדאי להתחיל ללמוד והיכן?
הייתי מעוניין בקורס רכב שבאמצעותו אפשר להסיק על כיוון יותר ספיציפי בהמשך. אני לא מעוניין בתוכנית לימודים שלמה אלא להתקדם לאט - להתחיל קודם מקורס אחד.

אולי אני לא מסתכל נכון על הנושא ועל האפשרויות שלי בו, האירו את עיני.
אשמח למספר הצעות ובכלל לדיון בנושא.

תודה רבה.
מ.א.צ לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 08-12-2015, 13:11   #2
רפי לין
בעל האתר, מקצוען רכב

הסמל האישי שלרפי לין

ברירת מחדל לימודים בענף הרכב

יש אפשרות של לימודי הנדסאי רכב כשבוגרי מגמה כזאת משתלבים לרוב בעבודה כנציגי שרות במוסכים (הגדולים יותר), מנהלי עבודה במוסך, מאבחנים (דיאגנוזת רכב), מנהלי שרות במחלקות השרות ו/או הטכניות אצל יבואני הרכב ועד ועוד.
הדרישות בפועל הן לבסוף שליטה במכונאות רכב, חשמל רכב, מיזוג אויר לרכב, דיאגנוזת רכב, שליטה בקריאת והבנת ידע טכני ושרטוטים מכניים וחשמליים, כושר איבחון וחשיבה ולימידה עצמית מתמדת וכמובן שחשוב מאוד לשלוט באנגלית לפחות ברמה סבירה.
בדוק אפשרויות גם במכללה הטכנית של איגוד המוסכים שכאן:
http://www.carcollege.co.il/
ובמכללת עתיד שכאן:
http://www.atid.org.il/#!tahboora/c1i3l
אם תצליח לשלב לימודי ערב עם עבודה ביום במוסך כלשהוא, למרות שזה קשה לביצוע, אז
תלמד ביחד הן את הצד התיאורטי והן את הצד המעשי.
בהצלחה ובברכה - רפי לין
ישן 08-12-2015, 18:49   #3
Oren.Kipnis
מקצוען רכב

הסמל האישי שלOren.Kipnis

ברירת מחדל לימודים בתחום הרכב

התחלת כבר במסלול אקדמי, ויש מסלול נהדר שיכול אולי להתאים לך.
פנה למכללת אפקה בתל אביב. יש להם מגמה לתואר ראשון בהנדסת רכב. גם אקדמי, וגם קשור בטבור לתעשיה לנגיעה אמיתית בכלי רכב. רוב הלומדים במגמה הגיעו מתחביב ולא עסקו בזה כמקצוע קודם לכן. מובן שתצטרך לעבור גם את פרק המתימטיקה והפיסיקה הבסיסי, שאת חלקו כבר עברת, ומכאן השמים הם הגבול. המגמה קשורה קשר אמיץ לתעשייה, ובארץ יש לא מעט יצרנים של חלקים ומערכות לכלי רכב וכמובן גם שני יצרני אוטובוסים.
מרכז המגמה הוא דן הרמן, אדם שבא מהתעשייה ומכיר היטב את הפרקטיקה.

אם הכוונה היא ללמוד לימודים בסיסיים, אתה יכול בהחלט ללכת לפי ההמלצות של רפי.

בהצלחה.

אורן

אין לנו על מי לסמוך, אלא על אבינו שבמילואים
Oren.Kipnis לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 09-12-2015, 21:18   #4
זיסו
מקצוען רכב

הסמל האישי שלזיסו

שלום רב
ראשית אתה צריך להחליט "לאן פניך "
אם ברצונך להכנס לעולם הרכב המקצועי הדרך הקצרה ביותר היא לימודי הנדסאי רכב .
ואים ברצונך להעשיר את הידיעה לצורך תחביב אזי יש בחברת לדיקו "בוש" הנמצאת במערב ראשון מחלקת הדרכה המעבירה קורסים רבים .
הקורסים מאד מענינים וכוללים עבודה מעשית ומועברים בצורה יפה
בברכה יוסי זיסו
נ.ב אם תרצה חומר לימודי או עזרה אתה מוזמן ליצור איתי קשר
טל 052-6677411

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא