ישן 24-05-2012, 15:56   #1
רביבוס
משתמש וותיק

Thumbs up שיפוץ קארמן ג'יה, 69', טייפ 34

שלום לכולם,
הייתי מעוניין להציג את עצמי, הופנתי לפורום דרך מנהלו, הלא הוא יוסי דניאל.
פניתי ליוסי בבקשה למידע לגבי הפחח בו הוא נעזר בעבודה על החיפושית.

אז... הנה הפרוייקט החדש\ישן שלי -
מאז שאני זוכר את עצמי הייתי מוטור-הד, אך בעיקר בתחום האופנועים, ולכן יודע עם איזה צד של הפלייר דופקים על המברג.
במשך תקופה חיפשתי רכב אספנות לשיפוץ, והיו כמה ש"נחטפו" לי מבין האצבעות.
לפני כשבועיים, במהלך שיטוטים חסרי משמעות ברחבי הרשת, נתקלתי במודעת מכירה לרכב שתפס את עיניי - קארמן ג'יה טייפ 34 שנת 69.
הגעתי אל המוכר כמה פעמים כדי לראות את הרכב ולאחר התרשמות ראשונה, שניה ושלישית, הן מהרכב והן מהמוכר, החלטתי לקנות את הרכב.
בהסתכלות ראשונית, כל הרכב במצב מקורי, הפנים במצב כמעט מושלם ולמעט גומיות שחסרות הכל מתפקד כמו שצריך.
מבחינת פחחות - יש לרכב המון פוטנציאל, ללא חלודות או רקבונות אך נראה שהצבע מתחיל לפתח סדקים קלים.
מבחינת מכאניקה - הבלמים והבולמים תקינים, מערכת ההיגוי והפרונט דורשת כיוון קל אך אין חופשים גדולים, והמנוע מעשן ומרגיש קצת עייף.

החלטתי לקחת את הפרוייקט הזה, צעד אחרי צעד כאשר המהלך הראשון יהיה לבנות את המנוע מחדש ובכך להבטיח אורך חיים ואמינות לשנים הקרובות.
המנוע, מסוג "פנקייק - Pancake" טייפ 3, מקריאה בפורומים מסתבר שהוא לא מתאים לשיפורים גדולים מדי מכיוון שהקייס עשוי מחומר רך מדי שעלול להתעוות משינויי החום של מנוע משופר.
ולכן, החלטתי לבנות את המנוע סטוק לחלוטין למעט הקאמשאפט שיוחלף ל Engle100, זה קאם עם דוריישן וליפט קצת יותר ארוך ומאפשר למנוע לעבוד טוב יותר ביחס דחיסה (Compression Ratio) קצת יותר גבוה מהסטוק (מקורי היה 7.5:1 , אני מתכוון לבנות כ 8:1).
כמובן שכל מיסבי הקראנק והקאם יחולפו, ליפטרים, מובילי פושרודים ואולי אפילו שסתומי הפליטה יוחלפו לפלדת אל חלד (SS).
כמו שכתבתי - המטרה, מנוע קצת יותר בשרני מהמקור עם אמינות לאורך זמן.
הטייפ 34 הגיעה עם גיר IRS ארבעה הילוכים, גיר זה הטמיע יחסי העברה ארוכים יותר, מה שגרם לקארמן להיות מתאימה יותר לנסיעות "מהירות" ביחס לאחיותיה המעוגלות.

החלקים יוזמנו מחו"ל, אתר CIP1 דרכו אפשר "לבנות" קיטים מתאימים, להוסיף את סט האטמים הנוסף שאני מעוניין בו, כלים כמו לוחץ רינגים פשוט, קאמשאפט, משאבות שמן במידות שונות שיתאימו לסינגל או דואל ריליף, ועוד המון דברים מכאניים יפים ומעניינים.

המנוע יורד מהרכב ויועלה הביתה, שם אני מתכוון לעבוד עליו לאיטו ולקוות לטוב .
בינתיים, התחלתי בתהליך שיוף הצבע הישן.
כאדם קצת פרפקציוניסט, שעובד על רכב עם קימורים לא תמיד פשוטים, הייתי רוצה להגיע לתוצאה הטובה ביותר שאוכל להשיג, ומי יהיה הכי מתאים למשימה אם לא זה שקובע את הרף?
לאחר שכל (או רוב) הצבע ישוייף, ופני השטח יהיו אחידים,ישרים וצבועים בצבע יסוד, אשלח את הרכב לצבע סופי.
בזמן העבודה על הפחחות, יהיה לי זמן להשיג את החלקים החסרים, גומיות, לשחזר חלק ממערכת החשמל (שעובדת נהדר אך לדעתי דורשת תחזוקה מונעת) ולהכין את הרכב לעיצוב הפנים שלו.
ברגע שתהליך הפחחות והצבע יסתיים, אחליט על ריפודים חדשים (אם בכלל, כל הרכב מקורי ובמצב נהדר).

בכל מקרה, מצורפת תמונה של הרכב במצבו הנוכחי (מצב נסיעה מעולה) ותמונה נוספת שמראה את הפוטנציאל הטמון ביפייפיה הזו.

תודה על הזמן שהשקעתם בקריאה, אפתח שרשור שיפוץ רלוונטי בהמשך...

רביבוס.
תמונות אצבע מצורפות
Click image for larger version

שם:  Ghia1.jpg‏
צפיות: 1564
גודל:  39.4 KB  

נערך לאחרונה על ידי רביבוס, 27-05-2012 בשעה 01:53 סיבה: שרשור שיפוץ
רביבוס לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 24-05-2012, 15:59   #2
רביבוס
משתמש וותיק

כך אני רואה את היפייפיה הזו לכשאסיים איתה... אמנם יש עוד זמן אבל הצבע הזה (כנראה) יהיה הצבע שאבחר.
ישן 24-05-2012, 16:39   #3
Beetledude
משתמש וותיק

הסמל האישי שלBeetledude

ברוכים הבאים! אל תקמץ בתמונות
Beetledude לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 24-05-2012, 19:37   #4
rat
משתמש וותיק

הסמל האישי שלrat

תתחדש, נראית טוב!
rat לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 24-05-2012, 20:48   #5
BigBug
מנהל פורום מ.החיפושיות

הסמל האישי שלBigBug

שלך הודעה דרך Skype™ אל BigBug

היי רביב

ברוכים הבאים אתה מוזמן למפגש שלנו מחר ברופין
תמונות אצבע מצורפות

שם:  11117-0000012f7-d502_vw-wallpaper-20.jpg‏
צפיות: 1359
גודל:  56.1 KB  

OLD VWS DON'T LEAK OIL - THEY JUST MARK THEIR SPOT
My Vw Beetle
BigBug לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 24-05-2012, 21:27   #6
vwMaster
משתמש וותיק

ברוך הבא לפורום.

יש לך רכב מאוד מיוחד ודי נדיר, אני ממליץ לך לשמור אותו כמה שיותר קרוב למקור.

זו הפרוטוטייפ של הגיאה34 שצילמתי בוולפסבורג:
vwMaster לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 25-05-2012, 21:58   #7
רביבוס
משתמש וותיק

תודה לכולם.
לצערי לא יכולתי להגיע למפגש ברופין כי הייתי עסוק בלהתחיל עבודת פחחות...
שיוף הצבע הישן (לצערי אין חשמל איפה שאני עובד ולכן השיוף היה ידני, סיוט), מילוי שריטות עמוקות וישור הפח (לשמחתי לא היו בכלל נקודות שדרשו ישור) והדגשת קוי המתאר של הרכב.
לצערי לא צילמתי את המצב לפני שכבת הפריימר הראשונית, שם לא נשאר צבע בכלל.

ובעניין - שאלה, איפה אני משיג גנרטור קטן ושקט יחסית? שיוכל להפעיל משחזת או משייפת חשמלית...
תמונות אצבע מצורפות

שם:  2012-05-25 12.30.17.jpg‏
צפיות: 678
גודל:  41.2 KB   Click image for larger version

שם:  2012-05-25 16.42.24.jpg‏
צפיות: 691
גודל:  93.7 KB  
ישן 26-05-2012, 10:37   #8
BigBug
מנהל פורום מ.החיפושיות

הסמל האישי שלBigBug

שלך הודעה דרך Skype™ אל BigBug

היי רביב התחלה יפה
בכול חניון תוכל למצוא איזה נקודת חשמל , הרי חשמל בסופו של דבר מגיע לשם לתאורה לדוגמה .
גנרטור כמה שיהיה שקט יעשה רעש בתוך חניון תת קרקעי
לגבי משייפת חשמלית יש לי של בוש אתה מוזמן להשאיל אותה מתי שתצטרך .
(דרך אגב אני חושב שאולי בכלל כדאי לך להשיג קומפרסור או לשכור אחד כי עבודה
עם כלים פנאומטים נוחה יותר במיוחד בשיוף שם ללחיצה יש משמעות במהירות הסיבוב ) .

בהצלחה .

OLD VWS DON'T LEAK OIL - THEY JUST MARK THEIR SPOT
My Vw Beetle

נערך לאחרונה על ידי BigBug, 26-05-2012 בשעה 10:43
BigBug לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 26-05-2012, 10:44   #9
רביבוס
משתמש וותיק

היי יוסי,
תודה על ההצעה ובהחלט אשתמש בה בהזדמנות הראשונה.
יש לי קומפרסור שהייתי שמח לעבוד איתו אך לצערי הוא חשמלי,
עברתי בכל החניון ולא מצאתי אפילו נקודת חשמל אחת, כל החדרים בהם אמורות להיות נקודות החשמל (חדר משאבות, מזגנים וכיוב) נעולים.
לפני תקופה מסויימת פניתי להנהלת החניון בשאילתה בדיוק על הנושאים האלו, התשובות שקיבלתי גרמו לי להבין שככל שהם ידעו יותר האפשרויות שלי לעבוד שם ילכו ויפחתו.

בענין הרעש מהגנרטור, ישנם גנרטורים קטנים של כ 700 וואט שמתיימרים להיות שקטים (לפי נתוני היצרן - עוצמת רעש של 61dB , נמוך יחסית).
ובכלל, אני בטוח שהקומפרסור שלי ירעיש יותר מהגנרטור.
ישן 27-05-2012, 02:01   #10
רביבוס
משתמש וותיק

ממשיכים בעבודה.
המשכתי לעבוד על החלק האחורי, פירוק הפגוש והפנסים האחוריים, גיליתי שהפח קצת עקום אך מלא בחומר, בחלק מהמקומות עובי החומר הגיע עד כחצי סנטימטר.
הורדתי את רוב החומר עם פטיש, מברג ושפכטל ואשייף את כולו עד הפח.
לאחר מכן איישר את הפח במשיכה מכיוון שאין גישה מהצד הפנימי, זו דופן כפולה המשמשת כתעלת האויר למנוע.
אולי אוכל "לדפוק" את הפח החוצה לאחר שאוריד את המנוע, אז תהיה גישה לדופן הפנימית של תעלת האויר.

בעניין הפנסים האחוריים -
כשפתחתי אותם, חשכו עיניי... הרפלקטורים היו עמומים לחלוטין, כנראה לאורך שנים על גבי שנים של מחזורי חום-קור ממנורות הלהט.
כמעט אמרתי נואש עד שהחלטתי לשלוף את הדרמל הנאמן שלי, עליו הרכבתי ראש בד ועם חומר פוליש התחלתי לעבוד על הרפלקטורים.
לאחר כחצי שעה של פוליש ונקיונות, לא האמנתי למראה עיניי, הרפלקטורים מבריקים כמו מראה.
באיזורים בהם הרפלקטור התחיל להחליד כתוצאה מהתקלפות הציפוי, שייפתי את החלודה לחלוטין וישמתי ציפוי חדש עם נייר דבק אלומיניום, עליו עשיתי פוליש עד שהבריק.
ניתן לראות את התוצאה בתמונה.
תמונות אצבע מצורפות

שם:  TailLights.26.jpg‏
צפיות: 754
גודל:  50.7 KB  
תגובה

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא