ישן 26-02-2017, 17:51   #1
Assaf124
משתמש טרי

ברירת מחדל שמנים למאזדה 3 - שנתונים 2006-2007

שלום רב,

ערכתי חיפוש באינטרנט על מאזדה 3 ומצאתי את הקישור הבא:
http://cars.walla.co.il/item/1685637

מהכתבה עולה כי במאזדה 3 יש משנתונים 06-07 יש לעשות שימוש בשמנים חצי סינטטיים.

ברשותי רכב אחר (שאינו מאזדה, אך אני שוקל לרכוש מאזדה) ואני נוהג לעשות שימוש
בשמן סינטטי מלא מסוג קסטרול מאגנטק 5W30.
לדעתי זהו שמן מעולה, בוודאי הרבה יותר טוב ממה שנהוג לקבל ממוסכי יבואן.

האם לדעתכם אני טועה?
האם מאזדה 3 מהשנתונים 06-07 יש בעיה עם שמן סינטטי מלא (שהרי זה שמן שאמור
להיות איכותי יותר משמן חי סנטטי, על אחת כמה וכמה כאשר מדובר ביצרן מהשורה הראשונה
כמו קסטרול).

תודה למשיבים.
Assaf124 לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 26-02-2017, 22:32   #2
זיסו
מקצוען רכב

הסמל האישי שלזיסו

שלום רב
ראשית אין מניעה ואפילו כדאי להשתמש בשמנים איכותיים כדוגמת שמנים 100% סנטטים
שמן מינרלי התכונות שלו מועטות ואורך חייו כ5 אלף קמ
שמנים מינרלים מתוספים הנקראים בארץ "חצי סנטטי " אלו אותם שמנים רק שיש בהם תוספים לשיפור תיפקוד ואורך חיי השמן .שמנים סנטטים מלאים הם תרכובות של חומרים אשר יוצרים את השמן האידיאלי אשר נועד לשמן לקרר ולנקות את המנוע .אורך חיי השמנים הללו הם בין מ15 אלף ל30 אלף
בברכה יוסי מוסך זיסו
ישן 27-02-2017, 17:47   #3
Oren.Kipnis
מקצוען רכב

הסמל האישי שלOren.Kipnis

ברירת מחדל שמנים

ככל שהשנים עוברות, השמנים נהיים טובים יותר, כל עוד אתה משתמש בשמן העונה לתקן האחרון.
מכאן, ששימוש בשמן מודרני תמיד טוב יותר משמן של פעם.

הפרמטר החשוב ביותר בשמן, הוא באילו תקנים הוא הוא עומד !
ישנם התקנים הגנריים של מכון הנפט האמריקאי, איגוד יצרני הרכב באירופה ואיגוד יצרני הרכב ביפן.
ישנם תקנים מפורטים בהרבה של יצרני המנועים הגדולים בעולם, כאשר ברכב קל מדובר ב GM, פורד, פולקסווגן, טויוטה וכמה נוספים. ברכב כבד מדובר על כל יצרני המנועים.

שמן בצמיגות 5W30 בהחלט יתאים לך למנוע המזדה עליה אתה כותב. מכאן חפש שמן בתקנים המודרניים ביותר.
תקן API - מכון הנפט האמריקאי בנוי משתי אותיות. האות הראשונה היא S למנועי בנזין ו- C למנועי דיזל. האות השניה היא בסדר רץ. למנועי בנזין, ניתן לדעתי למצוא כבר שמנים בתקן SN, ורוב הטובים יהיו בתקן SM. לכן, אם אתה רואה SL השאר, ואם אתה רואה SJ התרחק.

באופן אישי אני משתמש בתקני פולקסווגן. תקנים אלו בנויים מצירוף של 5 ספרות במבנה 50X.0X . יש חשיבות לכל ספרה וספרה, מאחר ולא מדובר בספרות אחרי נקודה עשרונית. תקן 500.00 ו- 501.00 הם למנועי בנזין ישנים מאוד, ותקן 502.00 מתאים למנועי בנזין כולל מנועי טורבו של העשו הקודם וגם רוב העשור הנוכחי. אתה תמצא אותו בצמיגויות 5W30 ו- 5W40. תקן 504.00 הוא תקן למנועי בנזין בהזרקה ישירה, ולא תצטרך אותו.

השמן עצמו בנוי משמו בסיסי וחבילת תוספים שהיצרן מוסיף. חס וחלילה לא להוסיף תוסף המוסך. שמן בסיסי יכול להיות מינרלי, סינתטי או שילוב של השניים. איכות השמן הבסיסי בשילוב חבילת התוספים (נוגדי חימצון, דטרגנטים, משפרי צמיגות וכיו"ב) יגדירו את היכולת של השמן לעמוד בתקנים השונים.

מכאן, שבניגוד לדעתו של חברי יוסי זיסו, לא מעניין אותי סינתטי מלא או חלקי, אלא בתקנים בהם השמן עומד.

בשורה התחתונה, 5W30 סינתטי מלא יהיה טוב למנוע של המזדה.

אתה רוצה לשמור על המנוע ? בצע החלפת שמן ומסנן כל 10000 ק"מ ולא כל 15000 או 20000 שמספר לך היבואן.

בהצלחה,

אורן

אין לנו על מי לסמוך, אלא על אבינו שבמילואים
Oren.Kipnis לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 02-03-2017, 16:46   #4
Assaf124
משתמש טרי

ברירת מחדל לאורן קיפניס - בהמשך לתגובתך בנושא שמנים למאזדה 3

המון תודה על התשובה המפורטת.

האמת שאני לא כ"כ בקיא בכל נושא התקנים. ערכתי חיפוש קצר ומצאתי שהשמן בו אני משתמש
(ואף מתכוון להמשיך להשתמש - אלא אם כן תאמר לי שהוא לא מומלץ) הוא כזה אשר עומד בתקנים הבאים:
ACEA C3
API SN/CF
BMW LL04
MB 229.31
VW 502.00/505.00
DEXOS2

מכל הרשימה הנ"ל בלט לי במיוחד התקן של פולקספאגן שהוא 502 (או 505) וזה לדבריך
תקן ברמה מספיק גבוה. האם הרשימה לעיל עושה רושם טוב או שאולי כדאי לחפש משהו איכותי יותר?
Assaf124 לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 03-03-2017, 01:44   #5
Oren.Kipnis
מקצוען רכב

הסמל האישי שלOren.Kipnis

ברירת מחדל התייחסות לשמן המסויים

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Assaf124 צפה בהודעה
המון תודה על התשובה המפורטת.

האמת שאני לא כ"כ בקיא בכל נושא התקנים. ערכתי חיפוש קצר ומצאתי שהשמן בו אני משתמש
(ואף מתכוון להמשיך להשתמש - אלא אם כן תאמר לי שהוא לא מומלץ) הוא כזה אשר עומד בתקנים הבאים:
ACEA C3 תקן מודרני מאוד למנועי בנזין מטעם איגוד יצרני הרכב האירופיים
API SN/CF התקן האחרון של מכון הנפט האמריקאי למנועי בנזין, אך תקן מיושן מאוד (20 שנה אחורנית) למנועי דיזל
BMW LL04 התקן הנוכחי של BMW למנועי בנזין
MB 229.31 התקן הנוכחי של מרצדס בנץ למנועי בנזין (לא לדיזל)
VW 502.00/505.00 502.00 התקן האחרון של פולקסווגן למנועי בנזין שאינם בהזרקה ישירה
505.00 תקן פולקסווגן למנועי דיזל ישנים (20 שנה אחורנית)

DEXOS2 תקן GM נוכחי למנועי בנזין שאינם בהזרקה ישירה

מכל הרשימה הנ"ל בלט לי במיוחד התקן של פולקספאגן שהוא 502 (או 505) וזה לדבריך
תקן ברמה מספיק גבוה. האם הרשימה לעיל עושה רושם טוב או שאולי כדאי לחפש משהו איכותי יותר?
מדובר בשמן מצוין למנועי בנזין מהסוג שאתה מחפש כולל מנועי טורבו, ועונה ליותר מהדרישות למזדה המדוברת.
מנגד, לא להשתמש בשמן זה במנועי דיזל, גם אם אינם מצוידים במגדש.

אין לנו על מי לסמוך, אלא על אבינו שבמילואים
Oren.Kipnis לא מחובר   הגב עם ציטוט
תגובה

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא