ישן 22-05-2015, 18:37   #1
נשר
משתמש טרי

ברירת מחדל כיוון בורג ה CO בקרבורטור.

שלום.

קודם כל אני רוצה לציין שכבר כיוונתי בעבר את הקרבורטור בסרק ואני מודע לאופן תהליך הכיוון בסרק,פעלתי לפי הספר,אך לא התעניינתי לגבי מהו יחס התערובת(למבדה)כי הכיוון נעשה על בסיס שמיעה.
אני מדבר על אותם קרבורטורים בעלי שתי ברגי כיוון:בורג לכיוון נפח התערובת ובורג שני לכיוון פתיחת המצערת.
אני מעוניין להתמקד בכיוון בורג ה-COׁ(נפח התערובת).
אני מכוון תמיד את בורג נפח התערובת לנקודה שבה אני שומע את המנוע מסתובב הכי מהר.
אני מבין שבנקודה הזאת,כשסיבובי המנוע הם הגבוהים ביותר,המנוע עובד על תערובת עשירה.(נכון?)מה יחס התערובת,פחות או יותר בנקודה זאת?(0.92?0.86?)

אם אני רוצה לחסוך בצריכת הדלק,אני אמור לסגור את בורג ה-CO,אבל על פי נסיון המתמחים בדבר,כמה אני אמור לסגור את הבורג על מנת לקבל תערובת ענייה שתחסוך בצריכת הדלק,אבל לא ענייה מידי אשר תגרום לכל הדברים השליליים?(התחממות המנוע,נקישות וכו').
סגירת בורג ה-CO בכיוון השעון מהנקודה שבה המנוע מסתובב הכי מהר ועד לרגע שהוא מתחיל לגמגם שוב היא כחצי סיבוב.
באיזו נקודה על פי שמיעה יש לסובב את הבורג?(רבע סיבוב?שמינית סיבוב?)
ובאיזו נקודה בסיבוב הבורג אני יכול להעריך שאני עובר את נקודת ה-1 למבדה,לתוך איזור תערובת ענייה?
כמובן שהכי מדויק לעשות את הכיוון בעזרת מכשיר בדיקת 4 גזים כולל בדיקת הלמבדה אבל זאת לא הכוונה.

תודה מראש.
נשר לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 23-05-2015, 09:57   #2
צביקה קרבורטור
מקצוען רכב

הסמל האישי שלצביקה קרבורטור

ברירת מחדל כוון בורגCO בקרבורטור.

נשר שלום רב וברוך בואך לפורום !
להבא ציין את סוג הרכב , גודל המנוע,ושנת היצור ,שעליו אתה שואל.
לפי שאלתך הרגשתי שאתה מדבר על רכב מוזרק ולא על ברכב עם קרבורטור.
וברכב כזה אין בורג CO!
צביקה קרבורטור לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 24-05-2015, 16:38   #3
צביקה קרבורטור
מקצוען רכב

הסמל האישי שלצביקה קרבורטור

Thumbs up ציטוט מתשובה שננתי לך על השאלה בקארס פורום !

נשר שלום רב !
חברי המלומד חיים יוד, ענה לך כבר בפרוטרוט, ותשובה בתאורתי, לעולם לא תרצה אותך, כי כפי שכבר הוסבר לך, כוון בורג תערובת לקרבורטור, מושפע מפרמטרים רבים , כמו נחיר הדלק(הדיזה הראשית), נחיר דיזה תיקון האוויר, גובה המצוף, קוטר הצוואר הוונטורי, שחיקת הציר והמצערת, מצב הכללי של המנוע, כוון ההצתה, פליטת גזים מממערכת הפליטה, מהסעפת פליטה מהדוד האחורי והממיר.
חוטי הצתה בלויים ובעלי התנגדות גבוהה, סליל הצתה לקוי, ניצוץ חלש במערכת ההצתה ועוד.
מומלץ להבא שתתמקד בקרבורטור ספציפי לרכב ספציפי.
בברכה
צביקה
צביקה קרבורטור לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 03-06-2015, 14:20   #4
נשר
משתמש טרי

מכיוון שאני לא מקבל תשובה לשאלתי,אני אנסה לשאול משהו יותר פשוט.
כאשר מסובבים את בורג ה-COׁ(בורג נפח התערובת)ומגיעים לנקודה שבו שומעים את המנוע מסתובב בסיבובים הכי מהירים:
1)האם בנקודה זו התערובת עשירה?
2)מה,פחות או יותר,ערך הלמבדה בנקודה זו?
3)האם יכול להיות שנקודת הסיבובים המהירים ביותר תהיה בתערובת ענייה?

תודה מראש.
נשר לא מחובר   הגב עם ציטוט
ישן 04-06-2015, 16:02   #5
davidmzr
מקצוען רכב

הסמל האישי שלdavidmzr

צודק לא קיבלת תשובה לשאלתך, אבל קיבלת תשובות מקצועיות.
לשאלתך, סגור את הבורג כאשר המנוע מונע, כול פעם ברבע סיבוב עד שהמנוע ירד בסל"ד וכמעט יכבה וירעד. לאחר מכן תתחיל לפתוח כל פעם ברבע סיבוב עד שהמנוע יתייצב ויעבוד עגול. לאחר מס' שניות פתח רבע סיבוב נוסף. כך כיוונתי כל השנים ואף פעם לא נכשלתי על זיהום אוויר בטסט.
דוד.
davidmzr לא מחובר   הגב עם ציטוט
תגובה

הגדרות אשכול
אפשרויות הצגת נושא